Teplé moře a málo turistů - ideální letní dovolená

30.07.2014
« zpět
Tunisko-Mahdia-Palace-Thalasso-251.jpg

Sezóna dovolených je v plném proudu a ne každému vyhovují přeplněná letoviska a přímořská střediska. Pokud patříte mezi ty, kteří si mohou dovolit rezervovat si dovolenou na méně „uspěchané“ dny  než během července a srpna, následující řádky jsou určeny právě pro vás.

 

PŘEPLNĚNÉ PLÁŽE VS "BOŽSKÝ" KLID

Z logického hlediska jasně vyplývá, že všechny letní destinace jsou nejvíc obsazené v měsících červenec a srpen.

Pokud toužíte po klidu a prázdnějších plážích, snažte se  svůj odpočinek plánovat na:

 • květen a červen,
 • září  a říjen.

VÝHODY DOVOLENÉ MIMO HLAVNÍ SEZÓNY
 1. Na dovolené mimo hlavní sezónu se necítíte příliš stísnění a nemáte pocit, že na vás z každého rohu vykoukne další turistická rodina laugh.
 2. Všechno si můžete v klidu prohlédnout, stihnete navštívit každou památku, ochutnat jídlo v každé restauraci a vykoupat se v moři z každého břehu.
 3. Výhodou dovolené v dřívľjších nebo pozdějších měsících je hlavně fakt, že na ně můžete vzít široce rozvětvenou rodinu a i tak budete mít stále velký komfort.
 4. Personál má méně práce a můžete se spolehnout, že se budete mít jako v bavlnce.
 5. Děti se vyřádí ve vodě a nebudete mít problém udržet s nimi oční kontakt. Určitě je neztratíte mezi dalšími cizími dětmi, protože pláže nebudou až tak přeplněné.
 6. Můžete nerušeně odpočívat na lehátku u bazénu či na pláži a nic a nikdo vám nepokazí dobrou náladu. O všechno se postarají zaměstnanci hotelu a v neposlední řadě vaše cestovní kancelář. Zabezpečí vám přepravu, dostanete průvodce i delegáta, kteří vám v případě nouze nebo jakéhokoliv problému vytrhnou trn z paty (je třeba podotknout, že ze strany hotelu a CK jde o stejný komfort i během sezóny, jde jen o to, že nápor lidí na dovolené už není tak veký, tak mají více prostoru projednat s vámi všechny detaily vašich požadavků).
 7. Vaše pohodlí si užijete v klidu, nebude okolo vás typický shon pro dovolené, kterému se ve dvou prázdninových měsících nevyhnete.

Pokud vás tedy láká právě mírnější odpočinek, kde se můžete věnovat jen sami sobě a svým nejbližším nad dovolenou mimo sezónu není třeba váhat.

 

TOP EXOTICKÉ DESTINACE MIMO HLAVNÍ SEZÓNU

Na dovolenou mimo sezónu vám na základě našich zkušeností a zkušeností našich klientů doporučujeme tyto země:

 • Egypt,
 • Tunis
 • Turecko
 • Kréta – zde však foukají mimo sezónu silné větry.

Jsou to země, kde se můžete dosyta vybláznit, ukojit svoje exotické touhy a odpočinout si na krásných plážích. Letenky do Egypta, Turecka či Tunisu v rámci organizovaných zájezdů i samostatně najdete i u nás.

                                                                                             

AKTIVNÍ DOVOLENÁ NA VLASTNÍ PĚST

Stejně doporučujeme dřívější nebo pozdější dovolenou pro aktivní lidi, kteří si rádi plní svoje cestovatelské sny a chtějí poznat určitou zem, ne jen ležet na pláži.

Domorodci si s vámi velmi rádi „podebatují“ a jsou ochotni vám vyhovět při různých požadavcích.

Stále častěji si „dobrodruzi“ sami vyhledají letenku a k tomu už přizpůsobí hotel v daném místě, případně několik hotelů po celé zemi, či ostrovu.

Těm šikovnějším a šťastnějším se podaří při správném načasování koupě letenky a ubytování takto ušetřit nemalé peníze a mladí studenti, ale ani ostatní  nemusí utratit všechny svoje úspory. A mají to i s přidanou hodnotou, že něco zorganizovali sami. Není třeba však při tom zapomínat na opatrnost.

 

 

Pokud sháníte levné letenky, vždy aktuální nabídku akčních letenek najdete na našich stránkách, také se snažíme rozposílat různé akce co nejčastěji v newsletteru a informovat o nich i na naší FB stránce.

Ubytování přímo na míru vám rádi nabídnou naši pracovníci, můžete je oslovit emailem nebo telefonicky.

Také vám pomohou s vhodným výběrem pojištění, případně jiných služeb.

VŽDY SE POJISTĚTE

V každém případě doporučujeme připlatit si komplexní cestovní pojištění, které kryje vás i vaše blízké v případě onemocnění či úrazu během pobytu v zahraničí. Týká se to organizovaných zájezdů, jakož i cestování na vlastní pěst.

Pojištění je navrženo tak, že zahrnuje léčebné náklady, úrazové připojištění, pojištěná máte i zavazadla či zodpovědnost za škody na zdraví nebo majetku. Více si o pojištění přečtěte na této stránce.

 

KDE MI PORADÍ?

 

 

I vy se právě při čtení těchto řádků potíte v kanceláři a říkáte si, jak máte už plné zuby tepla mezi čtyřmi stěnami, klientů a vlastně všeho? Tak právě pro vás jsou dovolené mimo sezónu jako stvořené a je nejvyšší čas nad nějakou reálně popřemýšlet.

 

Kontaktujte naše pracovníky, rádi vám s výběrem dovolené pomohou:

 1998-2016 © Letenky.com, všechna práva vyhrazena.

IATA accredited agent