Cestující letěli z dovolené na podlaze. Sedadla fyzicky v letadle chyběla

15.01.2019
« zpět
GettyImages-669702020.jpg

Kuriózní případ se stal přes pár dny, během letu z ostrova Menorca do anglického Birminghamu. Cestující totiž místo svých třech rezervovaných míst našli jen prázdný prostor – sedačky zde zkrátka nebyly.

Tato situace se asi může stát, případ je ale o to zajímavější, že posádka letu nenabídla cestujícím náhradní let či jiná sedadla, ale nechala je na téměř dvou hodinovém letu ležet, respektive sedět na zemi. Německé aerolinky TUI tak mají na svém kontě pořádný problém. Cestující totiž nebyli řádně usazeni a navíc cestovali bez bezpečnostních pásů, což je logicky proti jakýmkoli bezpečnostním předpisům. Celá nepochopitelná situace vznikla kvůli tomu, že aerolinky na poslední chvíli změnili letadlo, ve kterém bohužel zcela chyběla jedna řada sedadel.

Aerolinky po tahanicích vrátili cestujícím peníze za letenky (asi 35 000 Kč) a mají v plánu se osobně omluvit. O celém případu informoval kanál News Break World na Twitteru.

  • Zpožděný nebo stornovaný let? Bylo zpoždění letadla více, než 3 hodiny? Pokud ano, tak máte nárok na finanční odškodnění. Využijte portál APRA.CZ.


1998-2016 © Letenky.com, všechna práva vyhrazena.

IATA accredited agent