Pojištění proti covid-19? Tyto země ho nabízejí

15.01.2021
« zpět
dominikanska-plaz-vyhlad-palmy.jpg

Rok 2020 cestování úplně nenahrával, což bylo způsobeno zejména stále přetrvávající pandemií koronaviru. Mezitím, co dříve nám stačilo pár kaček na letenku, batoh a chuť objevovat nové kouty světa, dnes potřebujeme i negativní test, případně absolvovat karanténu a do některých destinací se nedostaneme vůbec. Ovšem ne všechna místa jsou turistům zavřena a i v současné době lze najít země, kde si můžeme odpočinout. V první řadě je pro nás ale vedle letenek důležité, jestli je cestování do naší vyhlédnuté destinace skutečně bezpečné. Některé státy se rozhodly poskytnout přijíždějícím turistům speciální pojištění, které uhradí náklady na zdravotní péči či změnu letenek v případě, že se během dovolené nakazí koronavirem.

V současné době není úplně jednoduché získat cestovní pojištění, neboť pojišťovny ho nabízejí jen v případech, že Ministerstvo zahraničních věcí danou destinaci doporučí k cestování. Takové doporučení však aktuálně neplatí téměř nikam. Proto asi každého milovníka cestování těší, že některé destinace se pojištění proti covid-19 rozhodly turistům nabídnout. Podívejme se, které to jsou.

Dominikánská republika

Dominikánská republika své cestovní pojištění již několikrát prodloužila a aktuálně platí až do dubna 2021. Zahrnuje pojištění pohotovostních událostí pro případ, že se turista v zemi nakazí koronavirem. Dále je pojištěním kryto testování, převoz nebo transfer pro příbuzné, poplatky za změny letů a výdaje na ubytování. Pojištění se vztahuje pouze na v hotelu ubytované cestovatele.

Portugalsko

Již v létě minulého roku Portugalsko spustilo program cestovního pojištění pro zahraniční turisty s cílem zajistit bezpečné cestování do země. Pojištění by mělo zahrnovat všechny zdravotnické, operační či nemocniční náklady a platit by mělo pro turisty z celého světa. Současně jsou v pojištění zahrnuty i online zdravotnické konzultace, repatriace a transfery. Částka za pojištění se pohybuje od 36,99 € (asi 970 Kč) na 10 dní.

Kanárské ostrovy

Oblíbené Kanárské ostrovy rovněž během léta potěšily turisty tím, že začaly nabízet pojištění. To pokrývá zdravotnické, karanténní a repatriační náklady v případech, že cestující během dovolené onemocní koronavirem.

Thajsko

Tato exotická země ve svém covid-19 pojištění slibuje finanční úhradu zdravotní péče a repatriace pro všechny turisty přijíždějící z rizikových zemí. Suma se odvíjí od země, ze které cestující přijíždí, a cena pojištění závisí třeba na délce pobytu v zemi či věku.

Uzbekistán

Země v rámci kampaně s názvem Uzbekistán, bezpečné cestování zaručeno uhradí 3 000 dolarů (přibližně 64 812 Kč) každému cestujícímu, který se zde nakazí koronavirem. V nabídce jsou dva typy pojištění – Fixní výhody a Komplexní pojištění návštěvníků s tím, že cena se odvíjí od zvoleného balíku.

Turecko

Turecko se k zemím poskytujícím speciální covid-19 pojištění přidalo během léta v srpnu. Zahrnuje poplatek od 15 € do 21 € (zhruba 400 – 550 Kč) s tím, že následně pojištění pokrývá náklady ve výši od 3 000 € do 7 000 € (cca 78 570 – 183 330 Kč). Dále země začala nabízet balíčky pojištění, které mohou cestující uplatnit tehdy, když musí kvůli pozitivnímu testu na covid-19 zůstat v Turecku déle. Pojištění začíná poplatkem 10 € (asi 262 Kč) na den po dobu 15 dní, což zahrnuje sumu do výše 100 € (přibližně 2 620 Kč) na ubytování denně.

Levné letenky do zemí s covid-19 pojištěním1998-2016 © Letenky.com, všechna práva vyhrazena.

IATA accredited agent