Sardinie – Karibik Středomoří - letenky už od 836 Kč

23.07.2014
« zpět
DSCF47401.jpg

Sardinie se velmi často označuje jako Karibik Středomoří. Má nádherné průzračné moře se 100 odstíny modré a zelené barvy a různorodé pláže – bílý, růžový písek, štěrk s pískem.

 

STŘEDOMOŘSKÁ KARIBSKÁ PERLA

 

Sardinie je velmi rozmanitá a členitá. Má nádherné hory, jeskyně, krásné pláže. Nachází se tady i hodně národních parků.

Sardinie je velmi čistá, není ničím znečisťována, není zde žádný průmysl a tedy i výrobky – jako mléko, sýry a maso jsou také velmi kvalitní.

Olivový olej, který se zde vyrobí je určen jen pro domácí trh a nikam se nevyváží. Nežijí zde jedovatí hadi ani nebezpeční brouci.

I vás napadlo – ráj na zemi?

Myslí si to i naše kolegyně Veronika, která tento kouzelný ostrov také navštívila a napsala o tom ve svém blogu.

 

TYPICKÁ SARDINSKÁ BARBAGIA

 

Na východě ostrova je krásná příroda, i národní parky.

Oblast Barbagia je typicky sardinská. Je tady velmi rozšířený chov ovcí. Jsou zde usedlosti – salaše, kde pastevci ovce chovají a i vyrábějí různé výrobky – sýry, med, klobásy, víno...

 Pro zajímavost – na Sardinii žije asi 1,5 mil. obyvatel a je zde přibližně 4,5 mil. ovcí. Kolik ovcí připadá na jednoho obyvatele si už spočítejte sami wink

 

Domky se slaměnou střechou (viz obrázek níže) si můžete pronajmout během své dovolené. V nich si můžete vyzkoušet netradiční dovolenou na "sparťanský" způsob. Za domky je malý bazén, ve kterém se můžete vykoupat.

Domky jsou postavené v horách, kde je absolutní klid, žádné obchody, přeplněné promenády, prostě jen příroda. Takže, ten, kdo si chce odpočinout od civilizace, má na to v Barbagii jedinečnou příležitost. smiley

 

OSTROVY A OSTRŮVKY

 

Sardinie je obklopena množstvím ostrůvků. Nejznámější je asi souostroví Santa  Maddalena, které leží na severovýchodě.

Ostrovy jsou opuštěné a neobývané. Roste tu celoročně zeleň, je zde množství voňavých rostlin a květin – např. tymián, rozmarýn.

Podloží moře je žulové a spolu se sluncem vytváří nádherné barvy vody. Pláže tvoří bílý písek a  jsou jedny z nejkrásnějších.

 

NA PLÁŽI ROBINSONA CRUSOE

 

Pláže CALA LUNA se nacházejí pod pohořím na východě ostrova. Na pobřeží je množství jeskyní, které vytvářejí s plážemi a mořem nádherné scenérie. Natáčel se zde i Robinson Crusoe. Tato část ostrova je známá pěstováním a výrobou červeného vína.

 

 

STINTINO – NEDÁ SE NEZAMILOVAT

 

Asi nejkrásnější pláže jsou na severozápadě Sardinie v oblasti Stintino. Je zde nádherný sněhobílý jemný písek, mělká voda, velmi teplá a křišťáľově čistá.

Nevěříte? Přesvedčte se sami.

Nabídku kompletních zájezdů vám rádi vypracujeme i u nás v cestovní kanceláři.

Pokud vám více vyhovuje dovolená na vlastní pěst, letenky, ubytování a pojištění najdete jako samostatné služby na našem portálu. Z bratislavského letiště létá za přijatelné ceny přímá linka společnosti Ryanair do Alghera.

 

 

Výběr aktuálních akčních letenek do Alghera:


Špeciální ponuka letenek

Kam Odkud Cesta Spoločnosť Konečná cena s taxami
Alghero Vídeň [obousměrná] Ryanair 1 047,-  Výběr termínů
Alghero Bratislava [obousměrná] Ryanair 3 355,-  Výběr termínů
Ceny jsou konečné, zahrnují letenku, taxy a poplatek za vystavení.

1998-2016 © Letenky.com, všechna práva vyhrazena.

IATA accredited agent