Itálie se chystá na turistickou sezónu. Zpřístupní muzea i koncerty

23.04.2021
« zpět
sicilie-italy-catania.jpg

Itálie si naplánovala postupné uvolňování, které začne již začátkem příštího týdne 26. dubna a potrvá do července. Riziko nákazy je v zemi momentálně hodnoceno jako mírné, takže bude přecházet na tzv. žluté zóny.

V současné chvíli Itálie rozděluje oblasti na červené označující vysoké riziko a oranžové, které představují střední riziko. Se zavedením žlutých zón je spojeno zrušení zákazu přemisťování mezi regiony, uvádí Ansa. Lidé se tak budou moci pohybovat ve žlutě označených zónách a k cestování do oranžové či červené oblasti dostanou zelený pas. Ten bude mít platnost celých 6 mesíců a bude udělen těm, kteří onemocnění COVID-19 překonali nebo nejméně 48 hodin před příjezdem absolvovali test.

Itálie plánuje zavedení digitálních zelených pasů pro očkování ještě dříve, než jej má v plánu Evropská unie. Země má dále na programu i covid-free železniční dopravu pro asi 90 destinací. K nástupu by měl všem pasažérům stačit test na COVID-19. Rovněž zvažuje zavedení kontrolních bodů v turisticky oblíbených místech jako další opatření zajišťující bezpečnou dovolenou.

Těšit se mohou i kulturní nadšenci, protože se chystá otevření muzeí, divadel, kin či pořádání open air koncertů. Na obědy a večeře bude možné zajít do restaurace, jídlo bude podáváno venku. Podniky bez teras s otevřením počkají až do začátku června. Od poloviny května budou k dispozici i venkovní bazény ve žlutě označených zónách.

Akční letenky do Itálie1998-2016 © Letenky.com, všechna práva vyhrazena.

IATA accredited agent