Bratislavské letiště otevřelo svoje brány široké veřejnosti

08.08.2013
« zpět
bratislavské letiště
bratislavské letiště

Během třech dní od 01.08. do 03.08. měli přihlášení zájemci možnost zažít „běžný“ den v prostorech nového letištního terminálu, ale i na odbavovací ploše letiště.

Letový provoz během akce nebyl vůbec nijak omezen. Návštěvníci z různých koutů Slovenska, ale i z Čech, kterých bylo 1121 včetně rodin s dětmi, letištních nadšenců všech věkových kategorií, ale i takových, kteří viděli letadla takhle zblízka poprvé. Všichni však letiště opouštěli spokojení a plni dojmů.

Povinná registrace návštěvníků Dní otevřených dveří BTS byla ukončena 1. srpna, přihlásit se dalo od června. Po letišti se mohli účastníci pohybovat organizovaně v rámci dvouhodinových exkurzí, na kterých je doprovázeli zaměstnanci letiště.

Návštěvníci byli v podstatě jako cestující. Když přišli do odletové haly bylo na informační tabuli uvedené číslo jejich check-in pultu, tam dostali palubní lístek se svým jménem. V prostorech terminálu viděli ukázky Oddělení hraniční kontroly PZ MV SR a pobočky celního úřadu. Mohli se podívat na práci cvičených psů při hledání výbušnin, drog nebo větší sumy peněz. Celníci připravili i ukázky předmětů, které si ze zahraničí nemůžete dovézt – patřili mezi ně např. boty z kůže krokodýla, velké mušle nebo sloní kly.

V odletové hale je stále přítomná replika letadla Caproni CA 33, na kterém létal i generál M. R. Štefánik.

Ti cestující, kteří mají neustále pochybnosti o tom, co si mohou a nemohou s sebou vzít na palubu letadla a do vyhrazených bezpečnostních prostor letiště,  mohli svoje otázky pokládat zaměstnancům bezpečnostní kontroly.

I účastníci akce museli projít detekční kontrolou a přes určenou bránu (Gate) na odbavovací plochu. Potom strávili 40 minut na vyhrazené rolovací dráze a mohli se seznámit s letištní zimní technikou, s prací zaměstnanců  a externích společností na letištní ploše a přitom téměř zblízka mohli sledovat přílety a odlety letadel. Návštěvníci měli  možnost nahlédnout do vrtulníku nebo vládního speciálu.

Konec exkurze byl v příletové hale, kde dostali všichni účastníci dárky a zároveň byli zařazeni do slosování o Mini Cooper s plnou nádrží na víkend zdarma.

Více fotek z této akce najdete na oficiální FB stránce BTS https://www.facebook.com/media/set/?set=a.518133298259294.1073741826.215048401901120&type=11998-2016 © Letenky.com, všechna práva vyhrazena.

IATA accredited agent