WizzAir chce rušit některé lety z Prahy

12.12.2012
« zpět
ilustrační foto
ilustrační foto

Letecká společnost WizzAir přišla s vyhlášením, ve kterém se uvádí, že společnost přesune svoje letadlo z Prahy na jiné letiště, které bude poskytovat výhodné nízkotarifní služby.

Mluvčí společnosti WizzAir Daniel de Carvalho uvádí, že od roku 2009 společnost přepravila na pražském letišti více než dva milióny cestujících. Toto množství pasažérů mělo příznivý vliv na pracovní místa v cestovním ruchu a v leteckém průmyslu. Společnost WizzAir však zvyšuje cestovní ruch a dopravu na takových letištích, které jí nabízejí nízké konkurence schopné náklady. Jelikož letiště Praha podle jeho slov toto přestalo nabízet a odmítlo růstový plán WizzAiru pro více tras a frekvenci letů výměnou za nižší letištní poplatky, společnost přesune jedno svoje letadlo z Prahy na letiště, které jí nízkotarifní služby nabídne.

A tak by měly být od 14. ledna 2013 přerušeny lety z Prahy do Barcelony, do Burgasu, Eindhovenu a do Madridu a i ostatní lety budou od tohoto termínu omezené. Pražské letiště tak přijde o 200 000 cestujících ročně.

Carvalho však tvrdí, že společnost WizzAir je ochotna vzít tyto škrty zpět, pokud se letiště rozhodne soutěžit s efektivnějšími provozovateli letišť tím, že sníží svoje náklady.1998-2016 © Letenky.com, všechna práva vyhrazena.

IATA accredited agent