Ostrava se pyšní vlakovým spojením na letiště

21.04.2015
« zpět
P10105612.jpg

Na Mezinárodní Letiště Leoše Janáčka Ostrava můžete od 13. 4. 2015 přijet vlakem. Ostravské letiště se tak stalo prvním letištěm v zemi, na které jezdí pravidelné vlakové spoje. 
 

 

 

Bylo vybudováno nNové přímé spojení vlakem na ostravské letiště – přímá trasa Mosty u Jablunkova – Bohumín – Ostrava – Mošnov, Ostrava Airport.

Železniční trať mezi Sedlnicí a letištěm je dlouhá 2,9 km a stala se po 70 letech první novou tratí, která se v České republice vybudovala na „zelené louce". Tato část železniční tratě spolu s modernizací současné železnice mezi Sedlnicemi a Studénkou stála 553 milionů korun. Většina peněz se čerpala z evropských dotací.

V rámci výstavby tratě byl postaven i zastřešený terminál, který spojuje krytá chodba s letištní odbavovací halou.

Z ostravského Svinova na mošnovský terminál mají zajíždět vlaky ve dvouhodinových intervalech. Od pondělí do pátku to bude 10 spojů v každém směru, v neděli jen devět spojů v každém směru.

Informace o vlakovém spojení na ostravské letiště naleznete zde.

Moravskoslezský kraj, jako majitel letiště, očekává, že vlakové spojení až na letiště ocení převážně návštěvníci významných sportovních a kulturních akcí. Příkladem může být chystané Mistrovství světa v hokeji v květnu 2015, které se hraje ve vítkovické aréně nebo atletický mítink Zlatá tretra či Dny NATO.

Prodloužení železniční trati až na ostravské letiště je výhodné pro cestující, kteří budou přilétat či odlétat nočními linkami, protože již nebudou omezeni slabším nočním provozem hromadné dopravy.

 

INSPIRUJTE SE PŘED LETEM TIPY NAŠICH ZKUŠENÝCH LETENKÁŘŮ:1998-2016 © Letenky.com, všechna práva vyhrazena.

IATA accredited agent