Letíte s EasyJetem? Palubní lístek je třeba si vytisknout už jen přes web

17.04.2013
« zpět
letadlo společnosti EasyJet
letadlo společnosti EasyJet

Mnoho z Vás si teď řekne: Tak už i EasyJet. Pro ty méně informované uvádíme, že se jedná o jednoho z posledních nízkonákladových přepravců v Evropě, který Vám vytisknul palubní lístek i na letišti.

Od 30.4.2013 už ani společnost EasyJet nebude nabízet vytištění palubního lístku na letišti bez poplatku, jeho výšku zatím letecká společnost nezveřejnila.

Jako první se k tomuto kroku odhodlala společnost Ryanair, a to již v roce 2009. A hlavní důvod tohoto kroku? Úspora. Jak se uvádí v tiskové zprávě: „Odbavení přes internet zvyšuje efektivitu a snižuje čas, který stráví cestující ve frontách na letišti“.

Letecké společnosti ušetří za pronájem místa na letišti i za personál. Na letišti zůstane pouze okénko pro cestující se zapsanými zavazadly. Přepravce uvádí, že už v současné době se stejně 80% cestujících odbavuje prostřednictvím webu.

Odbavení pouze přes internet měla první společnost Ryanair, ale ta má ve svém cenníku i možnost odbavení na letišti, ale za poplatek cca 60€/osoba/směr letu. Easyjet ale zatím poplatek neuvádí. Na rozdíl od Ryanairu si EasyJet neúčtuje žádný poplatek ani za odbavení přes web.1998-2016 © Letenky.com, všechna práva vyhrazena.

IATA accredited agent