Letecká základna Ryanairu v Bratislavě

12.12.2013
« zpět
DSC04350.jpg

V médiích se před několika dny objevila zpráva, že  na Letišti M. R. Štefánika v Bratislavě by mohlo v blízké budoucnosti vzniknout regionální centrum nízkonákladové letecké společnosti Ryanair.

Na setkání Michaela O´Learyho a slovenského velvyslance v Irsku Dušana Matulaye začátkem prosince letošního roku, se mluvilo o rozšíření aktivit letecké společnosti Ryanair na Slovensku. Z časového hlediska by základna mohla být v Bratislavě vybudována v září 2014. Podle tiskového oddělení Ministerstva zahraničních věcí a evropských záležitostí SR, by právě v té době už společnost Ryanair měla mít i nová letadla.

Pokud by se na Slovensku vybudovala základna společnosti Ryanair, mělo by to přinést více letů, více přepravených cestujících a i nové destinace. Slovenský velvyslanec se M. O´Learyho ptal i na lety společnosti Ryanair z jiných slovenských měst, protože od druhé poloviny roku 2016 bude Slovensko předsednickou zemí v Radě EU, a služební lety bude tedy využívat určitě více cestujících.

No, uvidíme, zda základna irského přepravce na Slovensku bude nebo ne. Není to poprvé, co se šíří takováto zpráva, a že předseda představenstva společnosti Rynair Michael O´Leary již několikrát mluvil o základně společnosti na Slovensku, ale nakonec z toho zatím vždy sešlo.


Podobné články


1998-2016 © Letenky.com, všechna práva vyhrazena.

IATA accredited agent