Konec BMIbaby a Cimber Sterling

25.05.2012
« zpět
ilustrační foto
ilustrační foto

Evropský trh leteckých dopravců je značně  ovlivňován vysokými cenami ropy. Na druhé straně by dopravci chtěli mít nízké ceny letenek.

Díky silné konkurenci se snaží řada leteckých společností snižovat svoje ceny letenek, ale v mnoha případěch tím jen zvyšují své ztráty. Právě dlouhodobá ztráta stála za krachem dánské nízkonákladové společnosti Cimber Sterling, která létala i do Prahy.

Svůj konec ohlásila i britská letecká společnost BMIbaby, která provozovala lety z Prahy do Birminghamu.

Společnost Cimber Sterling oznámila svůj krach bez předcházejících upozornění. Její majitel - ukrajinský podnikatel Igor Kolomojsky, totiž odmítnul investovat další peníze na její provoz.  Konkurence na skandinávském trhu byla obrovská a společnost Cimber Sterling "převálcovaly" hlavně společnosti Norwegian Air Shuttle a SAS. I přes snahu představenstva a managementu se společnost Cimber Sterling nepodařilo zachánit. Některé linky převzala konkurence.

Nízkonákladová letecká společnost BMIbaby bude svoji činnost ukončovat postupně. Na většině linek by měla skončit až v září. Společnost BMIbaby vlastní skupina IAG (vlastní např. i British Airways a Iberii). IAG se rozhodla o zrušení této společnosti po té, co většina linek byla ve ztrátě. Společnost měla ztrátu více jak 100 miliónů liber. Po 10. září 2012 by podle sdělění IAG neměla létat žádná letadla společnosti BMIbaby.

Nízkonákladovým společnostem Ryanair a EasyJet se tak zvýšily šance na vyšší obraty.


Podobné články


1998-2016 © Letenky.com, všechna práva vyhrazena.

IATA accredited agent