Dreamlinerem s Travel Service nepoletíte

13.08.2013
« zpět
letadlo společnosti Travel Service
letadlo společnosti Travel Service

Letecký přepravce Travel Service měl v příštím roce převzít objednávku letadel Boeing 787 Dreamliner. Objednávku však zrušil.

O změně plánu informoval server heraldnet.com. Objednávku měla tuzemská letecká společnost Travel Service zrealizovat ještě v roce 2007, dřívější rozhodnutí odmítla mluvčí společnosti V. Dufková komentovat. Podle Českého rozhlasu - Radiožurnálu se jedná o první zrušenou objednávku Dreamlinerů v tomto roce.

Zpráva o tom, že společnost Travel Service objednávku zrušila přišla následně po té, co se objevila jiná zpráva, a to že společnost objednala tři nové stroje Boeing 737 Max 8, jejichž katalogová cena je 301,5 mil. USD.

Tyto stroje měla v plánu koupit od letošního aerosalónu v Paříži. Letadla by měla společnost Travel Service přebrat na přelomu let 2017-2018.

Společnost Travel Service se zaměřuje převážně na krátké a středně dlouhé lety, takže dodání Dreamlineru ji až tak časově netlačilo a spekuluje se o tom, že pro Travel Service mohlo být výhodné prodat svoji pozici v pořadníku na Dreamlinery jiné společnosti, která by musela na stroj čekat déle. Aktuálně provozuje společnost Travel Service 28 Boeingů 737 – které jsou označovány jako stroje příští generace.


Podobné články


1998-2016 © Letenky.com, všechna práva vyhrazena.

IATA accredited agent