Problémy s Dreamlinery nekončí

06.02.2014
« zpět
Dreamliner
Dreamliner

Zdá se, že problémy okolo nejmodernějšího dopravního letadla na světě – Boeingu 787 Dremliner - nemají konce. V tomto týdnu hlásily problémy hned dvě letecké společnosti.

Polská letecká společnost LOT musela 3. února zrušit let svého Boeingu 787 Dreamliner z Varšavy do Toronta. Příčinou byl nefunkční palubní počítač.

Přestože byli cestující přesunuti do jiného letadla, i tak došlo k několikahodinovému zpoždění letu.

Mluvčí společnosti LOT  pro TVN24 uvedl, že těsně před odletem bylo nutné restartovat palubní počítač. Ale takovéto restartování počítače s následnou kontrolou všech systémů trvá několik hodin. Proto bylo nejjednodušší vyměnit letadlo a cestující přesunout.

Indická letecká společnost Air India musela zase dnes odklonit Dreamliner s 215 cestujícími na palubě, když si piloti během letu z Austrálie do Dillí všimli závady v softwaru. Let byl odkloněn do Kuala Lumpur. Společnost Air India nynní čeká na sdělení, co závadu způsobilo. V současné době probíhá aktualizace softwaru ve starších Dreamlinerech společnosti Air India. U odkloněného letadla aktualizace ještě neproběhla.

Moderní stroj Dreamliner má od svého uvedení do provozu za sebou už několik problémů, o kterých jsme vás informovali. Ať už to bylo odstavení 50 strojů kvůli přehřívání akumulátorů nebo jiné technické problémy.

Společnost Boeing na začátku roku uvedla, že spolehlivost strojů Dreamliner se zlepšuje, ale stále není dostatečná.

 1998-2016 © Letenky.com, všechna práva vyhrazena.

IATA accredited agent