Boeing odškodní polský LOT

16.12.2013
« zpět
ilustrační foto
ilustrační foto

Polská národní letecká společnost LOT Polish Airlines se dohodla s americkou společností Boeing na odškodném za vynucenou odstávku letadel 787 Dreamliner v letošním roce.

Na základě dohody dostane polská letecká společnost LOT od firmy Boeing 100 miliónů zlotých (což je 665 miliónů korun). Polský ministr státního pokladu Wlodzimierz Karpiński již dříve uvedl, že polské aerolinky se s Boeingem na odškodném za odstavení Dreamlinerů z leteckého provozu dohodly. Polský ministr však neposkytl žádné bližší informace o této dohodě. Dohodu však označil za uspokojivou.

Letadlo Boeing 787 Dreamliner je považováno za nejmodernější letadlo na světě, které však již od začátku provázejí početné problémy. V polovině ledna letošního roku byly všechny Dreamlinery po celém světě postaveny mimo provoz kvůli přehřívání baterií. Společnosti Lot, která má značné ekonomické problémy, se kvůli odstavení Dreamlinerů finační situace rozhodně nezlepšila. Letecká společnost odhadla, že její problémy s Dreamlinery ji přijdou cca na 100 milionů zlotých a již dříve avizovala, že bude chtít po Boeingu kompenzaci za poruchové Dreamlinery.

Společnost LOT se v loňském roce stala první evropskou leteckou společností, která která vlastnila tato letadla. V současné době má její flotila celkem pět těchto strojů.1998-2016 © Letenky.com, všechna práva vyhrazena.

IATA accredited agent