Lufthansa plánuje obnovení a rozšíření flotily

14.10.2013
« zpět
ilustrační foto
ilustrační foto

Dozorčí rada v září odsouhlasila plán německé letecké společnosti Lufthansa na rozšíření a modernizaci flotily, která je určena pro dálkové lety.

Lufthansa plánuje nákup 55 širokotrupých letadel od Airbusu A350-900, z tohoto počtu má 25 letadel s jistotou objednat. Kontrakt zahrnuje i opci na nákup dalších 30 strojů. V budoucnosti si letecká společnost může uplatnit změnu typu letadla na větší stroj A350-1000.

Dozorčí rada schválila také nákup letadel u konkurenčního výrobce – Boeingu.  Od Boeingu chce nakoupit celkem 34 letadel typu 777-9X.

Dohromady chce Lufthansa do svojí flotily investovat cca 14 miliard eur a jednalo by se o největší jednotlivou investici, jakou kdy soukromá společnost v dějinách německého průmyslu zadala. Je dost možné, že konečná cena bude nakonec nižší, jelikož výrobci většinou u velkých objednávek poskytují zákazníkům slevy. I přesto se jedná o značně vysokou sumu.

Obnovením flotily chce společnost Lufthansa zvýšit svoji konkurenční schopnost na dálkových letech, snížit náklady na palivo, snížit hlučnost svých strojůzvýšit komfort pro svoje pasažéry díky většímu prostoru na palubách. Společnost Lufthansa chce prostřednictvím nových letadel řešit i problém s hlukem, na který si stěžují obyvatelé žijící v blízkosti frankfurtského letiště.

První letadla od Airbusu by měla být dodána společnosti Lufthansa v roce 2016. Od roku 2020 by měla následovat letadla firmy Boeing.

 

Vyberte si levné letenky od společnosti Lufthansa:1998-2016 © Letenky.com, všechna práva vyhrazena.

IATA accredited agent