Eurowings se chystají na otevření nové pražské letecké základny

11.06.2021
« zpět
eurowings-letadlo-draha.jpg

Společnost Eurowings se připravuje na otevření nové letecké základny v Praze, k němuž by mělo dojít již na podzim roku 2021. Konkrétní datum je stanoveno na 21. října 2021. Agentura Reuters dodává, že se tak bude jednat již o desátou evropskou základnu.

Eurowings jsou nízkonákladovou divizí Lufthansy a tento krok jen potvrzuje snahy letecké skupiny Lufthansa o výraznější oživení odvětví. Deník Handelsblatt uvádí, že aerolinky Eurowings mají v plánu létat do Athén, Barcelony, Milána, Stockholmu, Kodaně, Birminghamu, Tel Avivu, ale rovněž i na oblíbené Kanárské či Baleárské ostrovy a zřejmě i na některé z řeckých ostrovů. S prodejem levných letenek z Prahy chtějí začít 22. června 2021.

„Eurowings přinese do České republiky atraktivní cenově výhodná přímá spojení pro obchodní cestující i turisty – právě včas, při obnovení letecké dopravy po dlouhé koronavirové krizi,“ uvedl Jens Bischof s tím, že by nová základna měla poskytnout zhruba 100 pracovních míst.

Před nedávným časem se Eurowings přesunuly na berlínské letiště Brandenburg. Od podzimu minulého roku odtud podnikly již více než 1000 letů. Společně s aerolinkami Easyjet a Lufthansa se řadí mezi největší letecké dopravce v Berlíně.

Podle portálu Airways.cz budou ze začátku německé aerolinky v Praze létat se dvěma letadly Airbus A320, třetí se k nim následně přidá začátkem letního letového řádu 2022.

Akční letenky Eurowings1998-2016 © Letenky.com, všechna práva vyhrazena.

IATA accredited agent