LOT hledá nového investora

24.01.2014
« zpět
ilustrační foto
ilustrační foto

Národní  polská letecká společnost LOT chce v letošním roce získat nového strategického investora. Dopomoci mu má navýšení kapitálu.

Podle slov generálního ředitele LOTu Sebastiana Mikosze hledá ztrátová společnost nového investora už delší dobu. Vzhledem na špatné hospodářské výsledky a silnou konkurenci, to však vůbec nebylo jednoduché.

Mikosz uvedl, že ztráty se letecké společnosti LOT postupně daří snižovatLOT hledá kandidáty, kteří by koupili nové akcie, které pocházejí z navýšeného kapitálu.

Mikosz zároveň popřel zprávy, že by se společnost měla v rámci privatizace sloučit  s provozovatelem varšavského letiště.

Polská vláda vlastní cca 2/3 akcií letecké společnosti.

LOT by se měl podle předpovědí vrátit již v letošním roce k provoznímu zisku. Ten by se měl pohybovat okolo 20 mil. zlotých (132 milionů Kč).

Podle agentury Reuters by měl LOT dostat od amerického Boeingu cca 100 milionů zlotých, jako odškodné za nucené odstavení letadel Boeing 787 Dreamliner.

Polský parlament schválil návrh zákona, který by měl umožnit privatizaci letecké společnosti LOT. Stát už totiž nebude muset vlastnit většinu akcií, jak tomu bylo doposud.


Podobné články


1998-2016 © Letenky.com, všechna práva vyhrazena.

IATA accredited agent