Změna poplatků v letecké společnosti Ryanair

06.09.2011
« zpět
ryanair.jpg

Letecká společnost Ryanair přistoupila k úpravě poplatků svých letenek. Také rozšířila rozsah služeb, které si lze dokoupit.

 

 

 

Ceny letenek Ryanair jsou velmi lákavé, ale celková cena zahrnuje pouze letištní poplatky, cenu letenky a příruční zavazadlo.
 
Zvyšuje se poplatek za změnu jména cestujícího. Původně byl 150 €. Teď  za změnu jména zaplatíte 160 €. Také si dávejte pozor při rezervaci. Např. pokud zadáte jako křestní jméno Magda a cestující je Magdaléna a má to tak uvedeno v příslušných dokladech, na které poletí, tak letecká společnost toto považuje za chybu ve jméně a je třeba jméno změnit a zaplatit vyšší poplatek. Alespoň za předpokladu, že nechcete na letišti zaplatit navíc i pokutu 40 €/osoba/směr letu za check-in, protože ten vám s nesprávným jménem provést nepůjde.
 
U letů od 22. září 2011 se snižují poplatky za zavazadla, protože končí letní sezóna. Je možné si připlatit až dvě zavazadla do podpalubí. Při zpáteční letence si za první zavazadlo do 15 kg připlatíte 30 € a za 20kg až 50 € (pokud si tato zavazadla chcete zabookovat dodatečně po zakoupení letenky, je tato cena o 5 € vyšší). Vychází to levněji levněji než v letní či vánoční sezóně.
 
Novinkou je možnost si připlatit „místenku", ale to je možné jen na některých linkách, a to z Dublinu do Malagy, do Londýna (Gatwick), na Ibizu, Fara, na Maltu a Kanárské ostrovy a dále z Londýna (Stansted) do Dublinu, Malagy a na Kanárské ostrovy. Za rezervaci místa si připlatíte 10 € na směr letu.
 
Další vyšší poplatky se vztahují na změnu termínu letenky. Za změnu jednoho úseku letu na jednoho cestujícího si připlatíte minimálně 50 € (původně 25 €). Pokud máte zpáteční letenku,  tak zaplatíte jednou tolik. A nezapomínejte, že pokud není volná cenová třída, v jaké máte zakoupenou původní letenku, tak si ještě musíte doplatit rozdíl do ceny aktuální volné letenky. A to je dost drahá "sranda". Často se spíše vyplatí koupit si novou letenku, než platit za změnu.
 
Také se zvýšil poplatek za Priority Boarding , tedy za přednostní nástup do letadla. Jeho výše se na zpáteční letenku zvýšila z 8 € na 10 €.
 
Další poplatky na zpáteční letenku zůstaly nezměněny:
 
- hudební nástroj - 80 €
- sportovní nářadí - 80 €
- potřeby pro děti (přenosná postýlka, kočárek, autosedačka) - 20 €
- pokud na let předem neprovedete checkin, na letišti platíte pokutu 40 € / osoba / směr letu
 
Ceny letenek nízkonákladové společnosti Ryanair jsou zpravidla velmi nízké. Jsou výhodné, když cestující nepotřebuje provádět žádné změny a využije letenky tak, jak je koupí. Velmi často se stává, že poplatky za jakékoli změny jsou tak vysoké, že cestující si raději koupí novou letenku.
 
Proto při kupování letenky u společnosti Ryanair buďte důslední. Před uhrazením letenky si raději několikrát zkontrolujte data, časy, jména a destinace, protože když už letenku zaplatíte a je vystavená, tak ji bude možné opravit jen za příslušné poplatky a do momentu provedení online check-inu.

1998-2016 © Letenky.com, všechna práva vyhrazena.

IATA accredited agent