Zaleťte si do Milána na svátek sv. Ambrože a vánoční nákupy

12.11.2014
« zpět
Fotolia5545679S-2-duomo-vanocni.jpg

Počátek prosince se v Miláně nese ve znamení oslav svátku patrona města svatého Ambrože a jak je pro Miláno typické i ve znamení módy.
 

 

7. prosince má svátek svatý Ambrož, který je patronem Milána. První prosincový víkend tak obyvatelé Milána slaví svátek svého patrona a pokud se tam vypravíte, máte jedinečnou příležitost, zažít tento svátek přímo na místě na vlastní kůži.

 

Kdo byl svatý Ambrož?

Stará legenda vypráví o malém chlapci, který jednou spal s otevřenými ústy a na obličej mu usedl včelí roj. Včely mu do úst vložily med a ulétly, aniž by chlapci ublížily.  Tímto chlapcem byl svatý Ambrož.

Svatý Ambrož žil ve 4. století a stal se zdatným a obratným římským politikem. Proslavil se i jako oblíbený kazatel a ochránce chudých. 23 let působil jako milánský biskup. Ostatky svatého Ambrože jsou uloženy v bazilice nesoucí jeho jméno. Dnes je považován za patrona města. Na obrazech je tento světec zobrazován s knihami, husím brkem a včelami, a proto je považován i za patrona včelařů, řečníků, právníků, politiků i spisovatelů a básníků.

 

Jak v Miláně slaví svátek sv. Ambrože

Obyvatelé Milána slaví svátek svého patrona 7. prosince a při této příležitosti se koná mše a procesí.

Svátku svatého Ambrože je věnován i starověký Vánoční trh, který začíná právě 7. prosince. Můžete si zde koupit sladkosti a vánoční pochoutky, vařené víno, pečené kaštany, řemeslnické výrobky, vánoční ozdoby, hračky, starožitnosti i suvenýry.

Máte zde jedinečnou příležitost seznámit se s tradicemi Milána a vyzkoušet tradiční italská jídla a sladkosti.


 

Co dalšího Miláno nabízí?

Počátek prosince se v Miláně nese ve znamení módy. Od 29.11. do 8.12.2014 se na výstavišti Fiera Milano koná Af-Fashion Milan, který je určen především pro profesionály. Milánské módní obchody a butiky jsou však plné módního oblečení a každý si tak přijde na svoje.

Miláno má co nabídnout i milovníkům historie a umění a všem, kteří se nechají tímto městem okouzlit. Případně si můžete zajít na některé divadelní představení do milánské La Scaly a vychutnat si nevšední kulturní zážitek. Více tipů na to, co vidět v Miláně najdete v našem průvodci.

 

Do Milána letecky

Do Milána můžete letět např. se společností easyJet, která nabízí přímé lety z Prahy, a to každý den na milánské letiště Malpensa

Nebo můžete využít služeb společnosti WIZZ AIR, která nabízí přímé lety z Prahy na letiště Bergamo.

Letenky si můžete zakoupit i na našich stránkách.

Případně můžete využít k cestě do Milána služeb dalších leteckých společností. I tyto letenky si můžete zakoupit prostřednictvím našeho portálu.
 


 

Ubytování

V případě, že se v Miláně zdržíte a máte zájem o ubytování přímo v Miláně či jeho okolí, můžete požádat naše pracovníky o vypracování nabídky, rádi vám s výběrem pomohou.

Tak neváhejte a vydejte se oslavit svátek svatého Ambrože a načerpat předvánoční atmosféru do Milána.

 

AKTUÁLNÍ NABÍDKA AKČNÍCH LETENEK DO MILÁNA


Špeciální ponuka letenek

Kam Odkud Cesta Spoločnosť Konečná cena s taxami
Miláno Vídeň [obousměrná] Ryanair 947,-  Výběr termínů
Miláno Budapešť [obousměrná] Wizz Air 1 218,-  Výběr termínů
Miláno Praha [jednosměrná letenka] Easyjet Airline 1 747,-  Výběr termínů
Miláno Praha [obousměrná] Wizz Air 1 876,-  Výběr termínů
Ceny jsou konečné, zahrnují letenku, taxy a poplatek za vystavení.

1998-2016 © Letenky.com, všechna práva vyhrazena.

IATA accredited agent