Jste imobilní a chcete letět společností Ryanair?

13.09.2011
« zpět
lietad.ryanairistock000016410707xsmall.jpg

<p>
    Jste imobilní a chcete letět leteckou společností Ryanair? Myslíte si, že to není možné? Nopak, možné to je. Slouží k tomu speciální služby, které letecká společnost nabízí a zajišťuje.</p>

 

Takovéto služby se dají vyžádat telefonicky před odletem nebo přímo na letišti v příslušném stánku. Zde uvádíme pár rad jak o asistenci požádat:
 
Nejprve je třeba, abyste měli zakoupenou letenku. Pak stačí jen  písemně nebo telefonicky kontaktovat Vašeho prodejce letenek, a on by se už měl o vše potřebné postarat. Na vyřízení Vaší žádosti však bude od vás potřebovat několik informací.
 
V případě, že máte vlastní vozík, bude potřebovat tyto informace: jaký typ vozíku máte (manuální nebo elektrický), zda bude s vámi cestovat někdo jako doprovod (někdo kdo bude tlačit vozík), případně potřebujete někoho z letiště při obsluze vozíku, zda jste schopni přejít po schodech nebo potřebujete na vynesení do letadla plošinu spolu s výtahem, kterou vám rovněž zajistí. Pokud jde o elektrický vozík, může být použita buď suchá či gelová baterie a rozměry vozíku nesmí přesáhnout 81x119x1119 cm a váhu max. 32 kg. Baterie musí být izolována kvůli zkratům, které by mohla způsobit na kontrolách.
 
V případě, že nemáte vlastní vozík, může Vám ho zdarma zapůjčit letecká společnost.
 
Po objednání asistence letecká společnost zašle Vašemu prodejci potvrzení na e-mail a následně si jen uděláte online check-in. Na palubním lístku bude rovněž asistence zobrazena.
 
Rovněž lze zajistit speciální asistenci pro hluchoněmé, případně slabozraké cestujících. Tuto skutečnost je však třeba nahlásit dostatečně včas před odletem případně jít dříve na letiště, kde si také můžete tuto službu vyžádat. Všechny tyto služby jsou poskytovány zdarma.

1998-2016 © Letenky.com, všechna práva vyhrazena.

IATA accredited agent