Nehoda Boeingu v Pákistánu

24.04.2012
« zpět
ilustrační foto
ilustrační foto

Nehoda Boeingu 737-200 soukromé společnosti Bhoja Airlines si vyžádala 127 obětí, mezi nimi byly i děti. Letadlo směřovalo z Karáčí do Islámábádu.

Neštěstí se stalo 10 minut před plánovaným přistáním, trosky letadla se zřítily několik kilometrů od letiště na islámábádském předměstí Raválpindí. Podle pákistánského leteckého úřadu ztratila řídící věž kontakt s letadlem, krátce poté co mu dala povolení k přistání.  

Přesné příčiny nehody letadla ještě nejsou známé, ale na tragédii má zřejmě podíl i špatné počasí, byla silná bouřka a hustě pršelo. Očití svědkové nehody uvádějí, že letadlo hořelo již ve vzduchu. Šance na přežití této nehody tak byla minimální, nikdo z cestujících ani z členů posádky nepřežil.

Trosky letadla zasáhly také domy ve vesnici poblíž Islámábádu, ale naštěstí nikdo z obyvatel nebyl zraněn.

Zoufalí pozůstalí čekali na islámábádském letišti Bénazír Bhuttové, ale bohužel se nedočkali dobrých zpráv. 

Malá soukromá letecká společnost Bhoja Air v roce 2001  kvůli finančním problémům přerušila svoji činnost  a obnovila lety v březnu 2012. Ministr vnitra Rahmán Málik, se vyjádřil, že letadlo bylo staré a nařídil důkladné prošetření  nehody.

K nejhorší letecké katastrofě v Pákistánu došlo v červenci 2010, kdy havaroval Airbus A321 společnosti Airblue. Tehdy letadlo narazilo za špatného počasí do hor poblíž Islámábádu. Zahynulo všech 152 lidí na palubě.1998-2016 © Letenky.com, všechna práva vyhrazena.

IATA accredited agent