Letecké spojení Piešťany - Berlín. Stane se realitou?

09.09.2011
« zpět
foto-k-clankum.jpg

V médiích se nedávno objevily zprávy o plánované přímé letecké lince Piešťany-a Berlín. Hlavním impulzem pro vznik této linky je přeprava německých turistů do Piešťanských lázní.

 

Ročně navštíví piešťanské lázně až 9 tisíc německých pacientů. Toto číslo bylo hlavním podnětem k otevření otázky zpřístupnění dopravy právě pro Němce. Jak je cestování do Piešťan pro Němce zdlouhavéí? Začalo se uvažovat o přímé letecké lince do a z Berlína.
 
Piešťanské letiště už o tomto spojení jednalo s leteckou společností Danube Wings a německou cestovní kanceláří a uvažovali o lince, která by spojovala Berlín s Piešťany dvakrát do týdne.
 
Vytvořením této linky by se podle Ľ. Tótha (mediální zástupce Danube Wings) podpořil regionální rozvoj a zastavilo by se i snižování počtu německých turistů v Piešťanech. K poklesu podle něj došlo hlavně proto, že transfer z Vídně byl pro ně dost složitý.
 
Cena zpáteční letenky u nového spojení by cestující měla vyjít na  200 € a cestovat by se mělo letadlem ATR-72 s kapacitou 72 cestujících. Vytvoření takového leteckého spojení však není levnou záležitostí a je třeba získat silné partnery na spolupráci. Došlo k setkání, na kterém se měly dohodnout podrobnosti o zřízení tohoto leteckého spojení, ale generální ředitel Piešťanských lázní Pilz se ho nezúčastnil. Jeho mluvčí však uvádí, že odpověděl na dopis předsedy Trnavského samosprávného kraje s tím, že rozšíření leteckých spojení podporuje.
 
Tím, že se však osobně nezúčastnil tohoto jednání, se situace zkomplikovala, neboť ředitel piešťanského letiště František Varga to označuje jako odmítnutí a myslí si, že bez podpory lázní by zřízení letecké linky bylo značně složité. Možnost jednoho letu týdně je podle něho neefektivní a absolutně nevyhovující hlavně pro cestující.
 
Toto letecké spojení podporuje i ministr obrany Ľubomír Galko. Podle jeho slov jsou všichni zahraniční klienti pro slovenská zdravotnická zařízení přínosem a je potřeba jim poskytnout péči té nejvyšší kvality. Vzápětí však dodává, že tímto výrokem nechtěl vyjádřit nezájem o domácí hosty.
 
K tématu nové letecké linky se vyjádřil i generální ředitel a předseda představenstva Vojenských zdravotnických zařízení Tibor Šimoni, který jednal s leteckou společností a myslí si, že Lázeňský ústav F.E. Scherera v Piešťanoch se 150-ti letou tradicí je zařízením, které je pro německé turisty velmi zajímavé a zavedení nové letecké linky by jich nepochybně přilákalo daleko více.
 
Podle něj by nová letecká linka mohla začít fungovat od ledna 2012. Šimoni dokonce informoval o tom, že dali letecké lince prozkoumat i možnosti zavedení pravidelné linky mezi Popradem a Moskvou, která by měla podpořit rozvoj cestovního ruchu ve Vysokých Tatrách. Uvidíme tedy, co nového přinese rok 2012 pro slovenskou leteckou dopravu.

1998-2016 © Letenky.com, všechna práva vyhrazena.

IATA accredited agent