Denní linka Bratislava - Moskva

07.09.2011
« zpět
neutralny-pohlad-lietadlo-3-ku-2.jpg

Od 6. září 2011 ruská letecká společnost UTair rozšířila počet letů z Prahy do Moskvy a to z původních čtyř na sedm týdně. Počet letů společnost  zvýšila po třech měsících provozování uvedené linky.

 

Společnost UTair frekvenci letů zvýšila zřejmě na základě větší vytíženosti letů. Průměrná vytíženost se totiž pohybovala kolem 60%. Dosud jsme mohli z bratislavského letiště na moskevské letiště Vnukovo létat v pondělí, středu, pátek a neděli. Letadla odlétají z Prahy v 13:50 a v Moskvě jsou ve 12:00 (místního času). Mluvčí bratislavského letiště Dana Madunická potvrdila, že od 6. září tedy můžeme cestovat do ruské metropole z Bratislavy i v úterý, ve čtvrtek a v sobotu.
 
Na lince Moskva - Bratislava létá společnost UTair na  stroji typu Bombardier CRJ-200 s celkovou kapacitou 48 míst. Výhodou tohoto spojení je to, že z letiště Vnukovo lze cestovat dále linkami tohoto ruského přepravce např. do těchto míst - Krasnojarsk, Barnaul, Novosibirsk, Omsk, Tomsk, Surgut, Ťumen, Ufa, Syktyvkar, Samara, Volgograd.
 
UTair přepravil na svých linkách v roce 2010 nejvíce vnitrostátních ruských cestujících a jak jsme již uváděli, tak  letiště Vnukovo nabízí i množství zahraničních letů. Tato společnost působí na trhu více než 40 let a v tomto roce plánuje přepravit 7 mil. pasažérů. Denně provozuje více než 200 letů na 70-ti linkách. UTair je od roku 2008 členem Mezinárodní asociace pro leteckou dopravu (IATA).

1998-2016 © Letenky.com, všechna práva vyhrazena.

IATA accredited agent