Zahrát na piano si můžete už i na Ruzyni

03.02.2014
« zpět
ilustrační foto
ilustrační foto

Projekt Piana v ulici za, kterým stojí kavárník Ondřej Kobza, se rozsrostl o další přírůstek. Na piano si můžete zahrát i v hale letiště Václava Havla v Praze.

Lidé si tak mohou zahrát před nástupem do letadla, klavír je umístěn v Terminálu 2 přímo nad letištní halou. Hned po nainstalování vzbudil hudební nástroj pozornost kolemjdoucích. Jako první si na něj zahrál holandský student, který se vracel se svými kamarády domů.

V rámci projektu se piana začala objevovat v ulicích Prahy  během loňského srpna. V současné době můžete piana najít i v Olomouci, Ostravě, Brně, Pardubicích a Hradci Králové.

Populární se stalo video, na kterém je zachycen dopravní policista v uniformě, který hraje na piano umístěné na Palachově náměstí v Praze.

Kavárník Ondřej Kobza chce svým projektem vyvolat v lidech spontánnost, na piana si může zahrát úplně každý. Kavárník nejdříve umisťoval piana před své podniky a později začal umisťovat piana i na veřejná prostranství.

Projekt má řadu pozitivních ohlasů a lidé i nabízejí svá stará piana, která by se mohla někde umístit. Kdo chce může na projekt i finančně přispět - peníze budou následně využity na nákup dalších pian a na jejich údržbu.

Tak pokud budete mít chvilku času před odletem, můžete si čekání na letišti zpříjemnit hrou na piano.

 

 

 1998-2016 © Letenky.com, všechna práva vyhrazena.

IATA accredited agent