Nové linky Danube Wings ve Francii

20.03.2012
« zpět
letadlo Danube Wings
letadlo Danube Wings

Společnosti Danube Wings se daří, v letním letovém řádu zavádí nové linky ve Francii, které budou létat z hlavního města francouzského regionu Franche-Comté Dole (DLE).

Od 12. května 2012 budou zavedeny čtyři nové pravidelné linky do Nice (Francie) a Bastie (Korsika), do španělské Gerony/Costa Brava, do Cambridge/Londýn a navazující dvě linky z Bastie do Troyes (Francie) a z Nice do Angers (Francie).

Z letiště v Dole bude dvakrát týdně létat do portugalského Porta i irská nízkonákladová letecká společnost Ryanair.

Nové linky vznikly s podporou místní samosprávy, podnikatelů a letiště. Podobná podpora byla i u spuštění linek ve Švédsku (Stockholm  - Kramofors - Gällivare) a díky podpoře italských podnikatelů vzniká i linka z Bratislavy do Benátek.

Generální ředitel společnosti Danube Wings Ján Rostáš si myslí, že bez podpory a spolupráce jednotlivých subjektů by spuštění těchto linek nebylo možné. V západní Evropě má letecká doprava daleko větší zázemí než na Slovensku, rozvoji létaní na Slovensku podle jeho slov brání nesmyslné spory, netrpělivost  a závist. Tyto faktory škodí především malým letištím v Popradu a Sliači.

Frekvence nových linek ve Francii:

Dole – Nice (Francie) a Nice – Angers (Francie) – 3x týdně, od 12.5 do 26.06., od 04.09. do 28.10.,

                                                                                 - 1x týdně od 30.6. do  25.8.

Dole – Gerona/Costa Brava (Španělsko)  - 1x týdně od 12.05. do 28.10.

Dole – Cambridge/Londýn (Velká Británie) -  2x týdně od 30.6 – 25.08.

Dole – Bastia (Korsika, Francie) a Bastia – Troyes (Francie)  - 1x týdně od 30.06. do 25.08.

Od 6. dubna 2012 by měla být zavedena 3x týdně linka Bratislava – Benátky a v červnu začne Danube Wings létat na pravidelných sezónních linkách z Bratislavy do Zadaru a Splitu.

Kromě pravidelných sezónních a mimosezónních linek společnost Danube Wings nabízí i charterové lety.1998-2016 © Letenky.com, všechna práva vyhrazena.

IATA accredited agent