Lufthansa ruší lety kvůli stávce

01.04.2014
« zpět
Lufthansa-logo.jpg

Německá letecká společnost Lufthansa se připravuje na jednu z největších stávek pilotů a v rámci své sítě zruší až 3 800 letů. Stávka se dotkne i letů z Prahy do Frankfurtu a Kolína nad Rýnem. 

Letecká společnost Lufthansa již nepředpokládá, že by se stávku pilotů podařilo odvrátit. Odboráři ze sdružení Vereinigung Cockpit (VC) vyhlásili třídenní stávku, která má začít dnes o půlnoci. Odboráři chtějí vyjednat pro piloty lepší pracovní podmínky a požadují, aby Lufthansa neposouvala hranici pro předčasný odchod do důchodu z 55 na 60 let, dále požadují zvýšení platů o 10% během příštích dvou let.

Letecká společnost již kvůli chystané stávce zrušila 3800 letů, stávka se tak dotkne 425 000 cestujících společnosti Lufthansa i jejích dceřinných aerolinií Germanwings.

Mluvčí Letiště Václava Havla Praha, Eva Krejčí, uvedla, že mezi zrušenými lety jsou i všechny lety Lufthansy mezi Prahou a Frankfurtem nad Mohanem a Kolínem nad Rýnem naplánované na středu, čtvrtek i pátek. K cestě z  Prahy do Frankfurtu mohou cestující letět s ČSA, do Kolína nad Rýnem však jiná letecká společnost z Prahy nelétá.

Během stávky se uskuteční jen cca 500 letů na kratší a dlouhé vzdálenosti a cestujícím bylo doporučeno, aby si přeložili svoje lety na jiné termíny, případně využili železniční spojení u kratších vzdáleností.

Zaměstnanci Lufthansy stávkují celkem často. Naposledy ochromili dopravu minulý čtvrtek, kdy  musela Lufthansa zrušit 600 letů a díky stávce tak přišla o miliony eur.

Chystaná stávka však má mít mnohem větší rozměry a Lufthansa tak může počítat s další ztrátou řádově v desítkách milionů eur. Velká škoda vznikla aerolinkám již oznámením stávky, protože cestující mění svoje rezervace a zákazníci v cargu využijí služeb jiných leteckých společností.

Odboráři hrozí, že chystaná stávka nemusí být poslední, pokud Lufthansa neustoupí. Nadcházející stávka, pokud proběhne v ohlášeném rozsahu, tak bude zřejmě jednou z největších, se kterou se musela Luftansa potýkat. V roce 2010 piloti Lufthansy vyhlásili čtyřdenní stávku, kterou však po prvním dni ukončili.

 

Aktuální nabídka akčních letenek od společnosti Lufthansa:

 

 Více na: http://zpravy.e15.cz/zahranicni/udalosti/stavka-pilotu-zrusi-3800-letu-lufthansy-ruseni-se-dotkne-i-prahy-1074029#utm_medium=selfpromo&utm_source=e15&utm_campaign=copylink

Více na: http://zpravy.e15.cz/zahranicni/udalosti/stavka-pilotu-zrusi-3800-letu-lufthansy-ruseni-se-dotkne-i-prahy-1074029#utm_medium=selfpromo&utm_source=e15&utm_campaign=copylink1998-2016 © Letenky.com, všechna práva vyhrazena.

IATA accredited agent