Letecké neštěstí Dana Air v Nigérii

04.06.2012
« zpět
ilustrační foto
ilustrační foto

V neděli 3.6.2012 došlo ve městě Lagos k havárii letadla McDonell Douglas MD-83 společnosti Dana Air. Při tomto leteckém neštěstí zahynulo všech 153 lidí na palubě.

Letecké neštěstí si zřejmě vyžádalo lidské oběti a zraněné i na zemi. Letadlo se zřítilo do osídleného předměstí nejlidnatějšího nigerijského města Lagos. Oběti na zemi však zatím nebyly potvrzeny. Letadlo směřovalo z metropole Abuja do Lagosu. Příčina nehody není zatím známá, před přistáním piloti hlásili kontrolní věži, že mají problémy s motorem. Letadlo přistálo na břicho a při tom proráželo střechy domů a nakonec narazilo do dřevozpracující a tiskařské dílny. Stroj ihned začal hořet.

Místní obyvatelé se snažili oheň uhasit, ale kvůli nedostatku vody se jim to nedařilo. Hasičské vozy nemohly přivézt dostatečné množství vody a cisterny, které směřovaly k místu neštěstí uvázly v přeplněných uličkách a nebyly schopné dojet k hořícímu letadlu. Všude vládl chaos a okolo nehody se shromáždily davy lidí.

Černá skříňka byla prý nalezena. Prezident Goodluck Jonathan vyhlásil třídenní státní smutek a zrušil svůj veřejný program.

Město Lagos patří mezi nejlidnatější nigerijská města, má cca 8 miliónů obyvatel. Toto letecké neštěstí je zřejmě nejhorší leteckou  katastrofou v Nigérii od roku 1992, kdy se krátce po startu v Lagosu zřítilo letadlo vojenské přepravné letadlo. Při této nehodě zahynulo všech 163 vojáků a jejich příbuzných a posádka.

Letecká společnost Dana Air zahájila svůj provoz v roce 2008 a vlastní pouze starší americká letadla McDonell Douglas MD-83.


Podobné články


1998-2016 © Letenky.com, všechna práva vyhrazena.

IATA accredited agent