Pro vstup do Španělska je nutný COVID test, jinak hrozí pokuta

27.11.2020
« zpět
spanelsko-madrid.jpg

Španělsko od pondělí 23. listopadu 2020 změnilo pravidla cestování. Většina cestujících se nově musí prokázat negativním testem na COVID-19. Pokud byste to přeci jen chtěli zkusit bez něj, nemine vás mastná pokuta a povinnost absolvovat vstupní PCR test na místě. Výjimku mají pouze občané méně rizikových zemí, kterými jsou aktuálně pouze Norsko a Finsko. Ti se do země dostanou bez testu.

Krok, ke kterému se oblíbená středomořská destinace rozhodla, je v souladu s doporučením Evropské unie. Znamená to tedy, že i Španělsko se začíná řídit evropským cestovatelským semaforem.

PCR test po vstupu vyžadují současně s pevninským Španělskem i Kanárské ostrovy.

Co je nutné vědět před vstupem do Španělska

První věcí, která je vyžadována, je potvrzení o negativním PCR testu na koronavirus (antigenové testy se neberou v úvahu), jehož platnost nesmí být podle Ministerstva zdravotnictví v Madridu kratší než 72 hodin před příjezdem. Je nutné, aby bylo originální a vyhotovené ve španělštině nebo angličtině, akceptováno bude jak v papírové, tak v elektronické podobě.

Dále je nutné ještě před cestou vyplnit a odeslat speciální formulář týkající se zdravotního stavu. Stáhnete jej na www.spth.gob.es nebo prostřednictvím mobilní aplikace Spain Travel Health (SPTH).

Posledním krokem je kontrola tělesné teploty, která musí být nižší než 37,5 °C. Bude vám provedena ihned po příjezdu a to pouze z důvodu bezpečnosti.

Cestující, kteří budou po příletu jevit známky onemocnění COVID-19, mohou být znovu otestováni.

Co nastane v případě, že cestující nemá PCR test

Jestliže se do Španělska vydáte bez potvrzení o negativním COVID testu, otestují vás za poplatek na místě. Současně budete nuceni zaplatit pokutu, která se podle oficiálních údajů může vyšplhat na hodnotu od 3 do 60 tisíc eur.

Nové pravidlo ale neplatí jen pro turisty, vztahuje se i na občany Španělska a platí i v případě, že přicestujete autem, vlakem či lodí.

Akční letenky do Španělska1998-2016 © Letenky.com, všechna práva vyhrazena.

IATA accredited agent