Nejlépe se cizincům žije ve Valencii. Jak se umístila ostatní města?

03.12.2020
« zpět
valencia.jpg

Lidé žijící v zahraničí označili Valencii jako nejlepší město pro život i práci. Spokojeni tu jsou rovněž s různými možnostmi bydlení a poskytovanou zdravotní péčí.

Společnost InterNations každý rok organizuje průzkum s názvem Expat Insider, v němž je na základě různých faktorů hodnoceno, jak se žije lidem s bydlištěm v cizině. V aktuálním roce se do hlasování zapojilo 15 tisíc lidí, kteří hodnotili celkem 66 míst. Při sestavování žebříčku byl brán ohled na pracovní příležitosti, dostupné bydlení, zdravotní péči, úroveň zabydlení se, rovnováhu v soukromém a pracovním životě a celkovou kvalitu života. Letošní průzkum se odehrál v březnu, těsně před vypuknutím pandemie, a výsledky byly zveřejněny v listopadu.

Jak již bylo uvedeno, první místo obsadila Valencie. Za jejím umístěním stojí zejména spokojenost cizinců v oblasti kvality a indexu nákladů za ubytování. Dále si pochvalují, že místní lidé jsou obecně velice přátelští, to uvedlo dokonce až 91 % dotázaných. Mezi výhody města patří rovněž fakt, že leží v blízkosti dalších tří španělských měst, která se umístila v TOP 10. Alicante se objevilo hned za Valencií na druhém místě, Malaga a Madrid pak obsadila šesté a deváté místo. Destinace nebyly ve srovnání s vítězem hodnoceny vysokými čísly, pokud jde o pracovní příležitosti.

Na třetím míste je podle průzkumu Lisabon. Dobré hodnocení získal za osobní bezpečnost či možnosti volnočasových aktivit. Čtvrté je Panama City, po němž následují Singapur, Buenos Aires, Kuala Lumpur a Abu Dhabi.

Naopak na nižších příčkách bychom našli třeba město Salmiya v Kuvajtu nebo Řím. Irský Dublin získal nízké skóre za finance a ubytování, které je zde podle respondentů velice drahé, uvádí Lonely Planet.

 

Akční letenky do Španělska1998-2016 © Letenky.com, všechna práva vyhrazena.

IATA accredited agent