Mallorca je jedním z nejbezpečnějších ostrovů. Sezónu chce zahájit už v dubnu

24.03.2021
« zpět
mallorca-beach-sunny.jpg

Oblíbený španělský ostrov Mallorca se již chystá na letní sezónu. Nejprve má v plánu přivítat turisty z Evropské unie a to již během Velikonoc.

Baleárské ostrovy hlásí v souvislosti se situací nového koronaviru výzazné zlepšení a Mallorca se tak stala zajímavou zejména pro cestující z Německa. Německá vláda totiž Mallorcu, Ibizu či Menorcu odebrala ze seznamu vysoce rizikových destinací. Další dobrou zprávou pro Němce je, že na dovolenou sem stíhají vycestovat již během velikonočních svátků. Před odletem se na ně vztahuje povinnost absolvovat PCR test, nicméně po návratu domů už nemusí do karantény.

Lepší situace na Baleárských ostrovech (nikoliv v pevninském Španělsku) se odrazila i na cestovatelském semaforu, který stanovuje podmínky návratu ze zahraniční zpět do České republiky. Ostrovy jsou momentálně zařazeny mezi oranžovými oblastmi, což znamená, že ještě před cestou/odletem do ČR je nutné předložit písemné potvrzení o negativním PCR (ne starší 72 hodin od odběru) či antigenním testu (ne starší 24 hodin od odběru) a vyplněný příjezdový formulář. Ovšem po vstupu do Česka už není dále nutné absolvovat karanténu, ani další testování.

Rezervuj letenky na Baleárské ostrovy v předstihu za výhodné ceny.

Z Vídně přímým letem a zajímavé nabídky cestovek

Na Mallorcu budou směřovat zejména letadla německého touroperátora TUI a to hned z několika zemí Evropy. Pro Čechy bude zřejmě nejzajímavější Vídeň, odkud TUI rovněž operují a to s důrazem na dodržení veškerých bezpečnostních podmínek.

Volnému cestování by měly pomoci COVID certifikáty, které by podle všeho měly začít fungovat již během května. Alespoň Evropská unie s tímto scénářem počítá a nedávno v souvislosti s tím představila návrh zelených COVID pasů.

Akční letenky na Mallorcu1998-2016 © Letenky.com, všechna práva vyhrazena.

IATA accredited agent