Současnost letecké společnosti Lufthansa

24.11.2011
« zpět
letisko-lietadla-a-pohlady-z-lietadiel-z-toronta-49.jpg

Německá letecká společnost Lufthansa se rozhodla rozšířit svoji flotilu o 12 strojů typu Airbus A 380 v celkové hodnotě 1 miliardy eur.

Jelikož poptávka po letecké dopravě neustále roste, musí i letecké splečnosti reagovat pružně, aby dokázaly obstát v konkurenčním boji. Lufthansa bude na dálkových letech využívat dvě největší letadla typu A380 a jedno A330-300. Lufthansa je největším zákazníkem z Evropy díky obrovskému Airbusu A380, na jehož palubu se vejde až 526 cestujících. Objednávka Lufthansy zahrnuje celkem 15 kusů takovýchto letadel. Nejnověji si tato letecká společnost objednala i čtyři Airbusy A320 a pět letadel menšího typu Embraer 195, které jsou vhodné pro regionální lety.

V současné době této společnosti dělá vrásky zákaz nočních letů na letišti ve Frankfurtu. Soud v Hesensku totiž vydal nařízení s účinností od konce října, které na základě stížností občanů žijících v blízkosti letiště zakazuje noční lety v době od 23,00 hod. do 5,00 hod. Lufthansa Cargo, která je nákladní divizí společnosti Lufthansa, zastavila svoje plány na investování jedné miliardy eur, kterou chtěla investovat do letiště ve Frankfurtu.

Podle mluvčího společnosti zájem o investování do tohoto letiště nezanikl úplně, ale bude záviset na rozsahu regulace nočních letů.

Lufthansa Cargo měla v úmyslu podpořit nové logistické centrum i výstavbu nové administrativní budovy.


1998-2016 © Letenky.com, všechna práva vyhrazena.

IATA accredited agent