Seychely se úplně otevřou v březnu, ke vstupu bude stačit test

21.01.2021
« zpět
seychelles-potapeci.jpg

Seychely se již během ledna otevřou turistům očkovaným na koronavirus. Budou se sem tak moci vydat všichni rekreanti, kteří již absolvovali obě dávky očkování proti covid-19. Při vstupu se prokáží pouze provedeným očkováním a negativním PCR testem.

Neočkovaní turisté se na exotické souostroví budou moci následně vydat od 15. března, kdy proběhne druhá fáze otevření. Vzhledem k tomu, že Seychely mají v plánu dokončit do 15. března očkování 70 % místní populace a počítají s kolektivní imunitou, ke vstupu bude vyžadován pouze maximálně 72 hodin starý negativní PCR test.

Informaci o otevření této oblíbené destinace přinesla státní tisková agentura na Seychelách, která se odvolává na seychelského ministra cestovního ruchu Sylvestra Radegonda.

K otevření destinace došlo poprvé již během srpna 2020, kdy se Seychely otevřely návštěvníkům z téměř 30 vybraných zemí. Mnohé evropské země se však z otevření neradovaly dlouho, neboť vzhledem k tomu, že souostroví povoluje vstup pouze cestujícím z oblastí s nízkým nebo středně nízkým výskytem onemocnění covid-19, začátkem října dostaly opět stopku.

Návrat ze Seychel zpět do ČR

Cestovatelský semafor, který stanovuje podmínky návratu ze zahraničí zpět do Česka, řadí Seychely mezi červené rizikové země. Při návratu zpět domů je tak nutné se prostřednictvím příjezdového formuláře nahlásit hygienické stanici a do 5 dní v České republice absolvovat PCR test.

Proč se vydat na Seychely?

Hned několik důvodů ti prozradí cestovatelka Veronika, která kolegům z redakce Pelipecky.cz poskytla rozhovor.

Akční letenky na Seychely

Zdroj informací: http://tourism.gov.sc/covid-19-guidelines/1998-2016 © Letenky.com, všechna práva vyhrazena.

IATA accredited agent