Počasí komplikovalo leteckou dopravu v Římě a v Londýně

08.02.2012
« zpět
zasnezene-lietadla-ryanair-od-R-Kubankovej.jpg

Zdá se, že letošní mrazivá zima se ještě nechce vzdát své vlády. Svědčí o tom i řada zrušených letů leteckých společností.

V průběhu soboty 4. února byly zrušeny lety z římského letiště Ciampino a z londýnského letiště Heathrow. Důvodem zrušení letů bylo nepříznivé počasí, které znemožňovalo letadlům bezpečně vzlétnout nebo přistát.

Letiště Heathrow muselo zrušit kvůli počasí asi 650 letů.  Společnost BAA informovala, že plán odklízení sneěu fungoval tento rok o mnoho lépe než tomu bylo v  minulých letech. Z přistávací dráhy, z cest pro taxíky i z parkovacích ploch pro taxíky byl sníh odstraněn. Běhen jednoho dne napadlo v Británii cca 24 centimetrů sněhu. Klientům, kterým byly zrušeny lety, nabízely aerolinie náhradní služby jejich dopravy do cílové destinace.

Špatné počasí se nevyhnulo ani letišti Ciampino v Římě. Společnost Ryanair zrušila v sobotu svoje lety na toto a z tohoto letiště. Cestujícím byla nabídnuta náhradní řešení. Do 11. února 2012 je možné požádat o refund daného letu nebo o bezplatnou změnu na nejbližší možný termín. O refund nebo změnu mohli cestující požádat přímo na letišti nebo online prostřednictvím stránky www.ryanair.com, nebo i prostřednictvím agentury, přes kterou si letenku zakoupili.

Bohužel k rušení letů z důvodu nepříznivého počasí dochází a cestujícím tím vznikají nemalé potíže, ale nezbývá jim nic jiného, než se obrnit trpělivostí.


1998-2016 © Letenky.com, všechna práva vyhrazena.

IATA accredited agent