Vietnamské aerolinie obnovují první mezinárodní lety od začátku pandemie

23.09.2020
« zpět
istockphoto-860035762-170667a.jpg

Dne 18. září 2020 úspěšně zrealizovala společnost Vietnam Airlines na trase Hanoj ​​- Tokio první komerční mezinárodní let od začátku pandemie. Letadlo typu Boeing 787-10 vezlo na palubě téměř šedesát pasažérů, kteří museli dodržovat během celého letu velmi přísná hygienická opatření. Kromě udržování odstupů na palubě letadla, museli mít po celou dobu na sobě oblečenou celotělovou ochranu, roušky na překrytí dýchacích cest a ochranné brýle.

Vietnam chce od poloviny září postupně obnovit leteckou dopravu nejen s Japonskem, ale i Jižní Koreou. Lety budou rovnoměrně rozděleny mezi obě zmíněné země. Pro navrátilce do Vietnamu však bude platit i nadále 14-denní karanténa.

Japonsko a Jižní Korea mají s Vietnamem významné obchodní vztahy a silné turistické vazby, proto patří mezi první státy, kterým se tato východoasijská země otevírá. Mezi další adepty na opětovné letecké spojení patří kromě vietnamského Hanoje i Ho Či Minovo město.

Vietnam se zařadil mezi první země, které v březnu 2020 zrušily mezinárodní leteckou dopravu a uzavřeli hranice. Tamní vláda se od té doby soustředila zejména na repatriaci svých občanů. Vietnam proto dlouho patřil z pohledu koronaviru mezi nejvíce bezpečné země světa. Po několika měsících začala postupně obnovovat vnitrostátní lety, avšak po výraznějším nárůstu počtu infikovaných novým koronavirus už k dalšímu kroku - otevření hranic pro mezinárodní turisty - nedošlo.

Akční letenky

           

1998-2016 © Letenky.com, všechna práva vyhrazena.

IATA accredited agent