Kuriozity z letištních kontrol

28.05.2020
« zpět
airport-flying-aviation-air-traffic-aircraft-departure-dusseldorf-passenger-aircraft-tarmac.jpg

Pokud se na svou dovolenou chystáte letecky, vše pro vás začíná už na letišti. Ale ne každý začátek je podle představ, nejčastěji z důvodu bezpečnostních kontrol. Tato opatření však slouží pro dobro cestujících - nejsou vymyšlené za účelem zkažení dobré nálady cestujících. Napsali jsme pro vás několik tipů, na co byste se měli připravit ještě před odletem.

1. Při cestování s malými dětmi do 2 let je možné vzít na palubu mateřské mléko v libovolném objemu, kojeneckou výživu, a pod. tekutiny. Od února roku 2014 již neplatí, že musí být v nádobách, jejichž objem nepřesáhne 100ml. Rovněž už maminky nemusejí stravu a tekutiny ochutnávat, protože letiště jsou vybaveny speciálními přístroji na detekci těchto tekutin.

2. Letiště Bena Guriona v Tel Avivu patří mezi nejstřeženější letiště na světě. Bezpečnostní složky zde věnují dostatek času kontrolním otázkám a tvrdí, že jsou efektivnější, než běžné skenery.

3. V případě cest na blízký východ se doporučuje mít cestovní pas, ve kterém se nenachází izraelská razítko. V případě, že máte v pase razítko z Izraele, může vám být odepřen vstup do zemí v této oblasti.

4. Podle statistik si na velkých letištích na kontrole počkáte přibližně 16 minut. Na středních to trvá 15 minut a na menších letištích kolem 13 minut.

5. Během balení cestující často zapomínají na bezpečnostní omezení a do zavazadel si přibalí různé nepovolené předměty. Mezi předměty zabavenými při bezpečnostní kontrole se našly například nože, cihla zlata v hodnotě 10 mil. dolarů nebo i hadi.

Akční letenky


1998-2016 © Letenky.com, všechna práva vyhrazena.

IATA accredited agent