Jak zařídit služební cestu za pár minut a na nic nezapomenout

17.12.2014
« zpět
uvodny-obrazokc1.jpg

Jedete na služební cestu do zahraničí a chcete vyřídit všechno, co je potřeba, rychle, jednoduše a pod jednou střechou? Pak je pro vás naše stránka ideálním místem.

Abyste při vyřizování služební cesty využili potenciál naší stránky naplno, připravili jsme si pro vás pár tipů pro lepší orientaci v nabídce jejích služeb. Pokud budete postupovat podle našich rad, zařízení služební cesty vám zabere minimum času.

NA CO NEZAPOMÍNAT PŘI PLÁNOVÁNÍ PRACOVNÍ CESTY

Aby všechna jednání, která vás v zahraničí čekají, proběhla podle harmonogramu, doporučujeme důkladně si naplánovat:

 • čas odletu, příletu do destinace (v případě letů s přestupy vybrat ten, co vám zabere nejméně času při čekání na navazující let), včasný a pohodlný příjezd na letiště,
 • ubytování ve městě, kde vás jednání čeká,
 • spolehlivý přesun z příletového letiště do hotelu s co nejvíce vyhovujícími službami,
 • rozvrhnout si jednání, setkání s firemními partnery,
 • zesouladění rozvrhu se zahraničními kolegy,
 • z důvodu komfortu nezapomeňte i na  trochu času navíc, abyste si stále zachovali váš status profesionála.

Na stránce letenky.com si můžete všechno potřebné zabezpečit v krátkém čase v pohodlí domova nebo z vaší kanceláře, příp. o to požádat vaši sekretářku.

 

REZERVACE LETENKY

Letenky můžete přes náš portál rezervovat 24-hodin denně, 7 dní v týdnu a za výborné ceny. Poskytujeme služby všech leteckých společností, takže můžete odlétat z kteréhokoliv letiště na světě.

Vybrat si můžete mezi ekonomickou a byznys třídou.

Letenky si zajistíte buď samostatně online nebo pomocí našeho zákaznického centra – telefonicky či mailem.

Rádi vám poradíme, jak si naplánovat čas příletu tak, abyste měli dostatek prostoru na přípravu na pracovní setkání a abyste vaši pracovní cestu v zahraničí absolvovali s dostatečným pohodlím.
 

Volba zavazadel

Při výběru letenky myslete i na zavazadla. Je dobré vědět, kolik věcí si budete potřebovat s sebou vzít. Pokud by vám stačilo příruční zavazadlo, doporučujeme vám přečíst si náš článek o tom, co je možné si s sebou vzít na palubu.

Váhové i rozměrové limity zavazadel do podpalubí podle leteckých přepravců jsme pro vás zpracovali v tomto článku.

 

PARKOVÁNÍ U ODLETOVÉHO LETIŠTĚ

Nejpohodlnější je pro většinu lidí cesta na letiště vlastním vozidlem, které má každý přizpůsobeno svým potřebám. Proto zprostředkováváme možnost parkování u následujících letišť:

 

Doručení parkovacích karet:

 • parkovací karty u letišť v Praze a v Bratislavě vám budou doručeny do emailu v den připsání úhrady za parkovací kartu na náš účet,
 • parkovací karta u letiště ve Vídni vám bude doručena poštou v průběhu 1 – 3 pracovních dní.

Parkovací karty zakoupené přes náš portál nabízíme zaz výhodněné ceny.

Více si o parkování u těchto letišť a možnosti rezervace přečtěte v tomto článku.

 

PRONÁJEM AUTA V CÍLI VAŠÍ CESTY

Pohodlný a včasný příjezd do hotelu či na jednání vám může zabezpečit i pronájem auta v cílové destinaci, který si vyřídíte ještě před odletem. I tuto službu si můžete zařídit přes naši stránku.

Vyberete si:

 • stát a místo vašeho pobytu,
 • místo vyzvednutí vozidla
 • konkrétní termín, na který chcete mít auto pronajaté,
 • typ vozidla podle vašich představ.

 

UBYTOVÁNÍ

Odpočinek v příjemném prostředí, kvalitní spánek a komplexní balík uspokojivých hotelových služeb je základem pro vaše plnohodnotné fungování během každého dne vaší služební cesty.
U nás si můžete vybrat hotel přesně podle vašich specifických kritérií.

Vybrat si můžete:

 • polohu hotelu, která by měla být v blízkosti místa jednání s partnery,
 • typ stravování,
 • kategorii hotelu,
 • typ pokoje.

Každý jeden váš požadavek navolíme tak, aby hotel zodpovídal všem vašim nárokům.

Naše společnost má v nabídce množství kvalitních hotelů za výborné ceny, ze kterých si určitě vyberete. Pokud se vám nechce hledat, máte možnost požádat o vypracování nabídky už přímo při koupi letenky, příp. i dodatečně. Následně vás bude kontaktovat naše pracovnice a ta vám zašle nabídku přesně na míru.

 

POJIŠTĚNÍ

Během zahraniční cesty nebo před ní se mohou vyskytnout  problémy, které se dají finančně kompenzovat vhodnou volbou pojištění.

Proto poskytujeme jen služby renomované pojišťovny, se kterou spolupracujeme už několik let.

Nabízíme:

 • pojištění storna letenky – vztahuje se hlavně na případy nemožnosti vycestovat z vážných zdravotních důvodů, z důvodu hospitalizace či z důvodu úmrtí v rodině a pod.
  Hlavně pro byznysmeny však máme od 01. prosince 2014 novinku, a to rozšíření pojistného krytí o zrušení služební cesty z důvodu zrušení konference, sympózia, kongresu, výstavy nebo jiného dlouhodobě plánovaného pracovního setkání, a to ze strany organizátora tohoto setkání. Více se o tomto typu pojištění dočtete na této stránce.
 • pojištění léčebných nákladů,
 • komplexní cestovní pojištění,

 

NAŠE NABÍDKA PRO FIRMY

Každou službu vám samozřejmě můžeme vyfakturovat na vaši firmu, abyste neměli problém s doložením služební cesty u vaší účetní. Více si o této možnosti přečtěte zde.

Ať už máte vy nebo vaše sekretářka jakékoliv otázky, ptejte se. K dispozici je naše zákaznické centrum, jehož pracovníci vám pomohou s výběrem letenek i ostatních doplňkových služeb.
V případě dlouhodobějšího zájmu o poskytování našich služeb pro vaši firmu můžete kontaktovat našeho kolegu, který s vámi probere všechny dostupné možnosti.

Těšíme se na naši budoucí spolupráci!

 1998-2016 © Letenky.com, všechna práva vyhrazena.

IATA accredited agent