Co dělat po příjezdu na dovolenou?

20.05.2020
« zpět
index.jpg

Pro bezstarostnou dovolenou si pozorně přečtěte několik tipů, na co se během pobytu připravit.

Jelikož cesta z letiště do hotelu může trvat dlouho, doporučujeme si po přistání na letišti koupit nějaké občerstvení. Dalším důvodem na malý nákup již na letišti je to, že v hotelu jsou potraviny předražené a takto nebudete nuceni jít po příjezdu do hotelu a hledat potraviny nebo restauraci a můžete se v klidu vybalit.

Po příjezdu do hotelu si z kufru vybalte jen ty nejdůležitější věci a věci, které využijete. Hlavně při kratších poznávacích pobytech určitě nevyužijete vše, co jste si sbalili. Takto zároveň předejdete tomu, abyste něco v hotelu zapomněli a při odchodu se sbalíte rychleji.

Na cestu se dobře připravte, zjistěte všechny dostupné informace o zemi kam cestujete, hlavně zákony a nařízení, na které u nás nejsme zvyklí. Například v Singapuru byste za žvýkačku na zemi zaplatili mastnou pokutu.

Chcete-li poznat opravdové zákoutí navštívené země, zjistíte je od domácích obyvatel. Jen ti vám řeknou, která pláž je hezčí než ta, kterou vám doporučuje bedeker nebo cestovní kancelář. Navíc ve většině zemí jsou domácí obyvatelé velmi milí a budou rádi, že vám mohli něco ukázat.

Od místních také zjistíte, kde se dobře a levně najíte. Nemusíte tak stát ve frontě v přeplněném fastfoodu, nebo platit v drahých restauracích.

Akční letenky


1998-2016 © Letenky.com, všechna práva vyhrazena.

IATA accredited agent