USA přehodnotily bezpečnostní rizika předmětů v příručních zavazadlech

06.03.2013
« zpět
ilustrační foto
ilustrační foto

Od 25. dubna 2013 by měla začít i v USA platit nová nařízení, která umožňují vzít na palubu letadel předměty, které byly nyní označovány jako nebezpečné.

Podle šéfa Úřadu pro dopravní bezpečnost jim toto nové nařízení umožní více se soustředit na větší hrozby, např. výbušniny.

Jedná se o první změnu v nařízeních od 11. září 2001. Na palubu letadla si tak můžete vzít i menší nože, jejichž čepel není delší než 6 cm (2,36 palců), dále sportovní výstroj jako jsou golfové hole, hokejky, baseballové pálky. USA tak tímto krokem následují země, které již v minulosti přistoupily k přehodnocení bezpečnostních rizik u uvedených předmětů.

Např. pražské letiště uvádí na svých webových stránkách, že příručních zavadlech je povoleno převážet pouze nože, nůžky s délkou čepele menší než 6 cm. Toto však neplatilo pro lety do USA.

Mezi další zakázané předměty patří obřadní nože, meče, dýky, vystřelovací nože, holicí břitvy a čepele (kromě bezpečnostních mechanických holicích strojků nebo holicích sad na jedno použití se zakrytou čepelí), vrtáky, skalpely, brusle na led, cepíny atd.1998-2016 © Letenky.com, všechna práva vyhrazena.

IATA accredited agent