20 hodin bez mezipřistání. Qantas testovala nejdelší komerční let

28.10.2019
« zpět
1453106698786.jpg

Skoro celý den v letadle, z jedné strany světa na druhou. Testovací let z New Yorku přistál v neděli 20. října úspěšně v Sydney.

Účelem letu, který provozovala australská letecká společnost Qantas, bylo ověřit potenciální účinky takto dlouhé cesty na pasažéry či posádku. S narůstající poptávkou po letecké přepravě aerolinky stále častěji zkoumají možnosti ultradlouhých letů.

Let měl délku 16 200 kilometrů, do Sydney dorazil za 19 hodin a 16 minut s 50 pasažéry na palubě. Během letu se sledovala jejich aktivita, spánek či stravovací potřeby, stejně jako mozková činnost pilotů.

Takto dlouhé lety jsou však ještě pro komerční účely budoucností. V současnosti ještě žádné komerční letadlo nedisponuje kapacitou na absolvování takto náročné cesty s plným obsazením pasažérů a zavazadel. Letadlo společnosti Qantas vzlétlo s maximálním množstvím paliva, ale pouze s malým počtem pasažérů a bez jakéhokoliv nákladu navíc.

Společnost Qantas plánuje otestovat podobný let do Sydney i z anglického Londýna. Následně má koncem roku společnost rozhodnout, zda tento typ letů zařadí do své nabídky. Pokud by se tak stalo, první komerční lety by mohly být dostupné již v roce 2022 nebo 2023.

Akční letenky


1998-2016 © Letenky.com, všechna práva vyhrazena.

IATA accredited agent