Chystáte se na Zanzibar? Podívejte se, na co se určitě podívat a co neminout

17.07.2019
« zpět
index.jpg

Zanzibar má víc než jen dokonalé pláže. Kilometry a kilometry bílého písku, který je tak jemný, že připomíná mouku. Do toho Indický oceán v neuvěřitelných odstínech tyrkysové barvy.

Podívejte se ale na místa a památky, které byste určitě neměli minout. Zanzibar toho nabízí opravdu mnoho.

Stone Town

Součástí hlavního města Zanzibar City je i historické centrum přezdívané Stone Town, které dodnes dýchá atmosférou koloniální minulosti. Ošuntělé ale honosné paláce a úzké uličky, ve kterých se snadno ztratíte, Vám navodí pocit, že se procházíte po městě starobylé Perské říše.

Slave Market

Návštěva Slave Market v Stone Town je povinná jízda pro každého, kdo chce pochopit pravou podstatu tohoto ostrova.

Ostrov Mnemba

Nejznámějším místem na šnorchlování je Mnemba Island, na který se organizuje množství výletů, zejména z pláže Nungwi. Nádherným zážitkem je i potápění se v oceánu s delfíny. Tento výlet je dostupný z většiny míst a hotelů.

Spice Tour

Jedna z nejznámějších atrakcí na Zanzibaru je takzvaná Spice Tour. Vydáte se na lokální plantáž a uvidíte "zákulisní tajemství" toho, jak se pěstují a zpracovávají jedny z nejlepších koření na světě.

House of Wonders

Jednou z nejznámějších staveb je House of Wonders (Dům zázraků), ve kterém za běžných okolností můžete navštívit zanzibarské muzeum.

Levné letenky na ostrov Zanzibar si můžete rezervovat i z Prahy. Létá tam nízkonákladová společnost Flydubai. Z Vídně je to Qatar Airways, Turkish Airlines a Ethiopian Airlines. Přímý let z našich končin na Zanzibar neexistuje. Průměrná délka letu je přibližně 14 hodin, obvykle s jedním přestupem, případně dvěma.


1998-2016 © Letenky.com, všechna práva vyhrazena.

IATA accredited agent