Nejlidnatější města světa

25.06.2019
« zpět
architecture-1850129960720.jpg

Je všeobecně známo, že počet světového obyvatelstva se neustále zvyšuje. Nejprudší nárůst populace byl zaznamenán přibližně mezi 50. a 70. lety minulého století. Asi každý z vás ví, že zemí, která má nejvíce obyvatel na světě, je Čína. Pokud Vás však zajímá to, ve kterých městech světa žije nejvíce lidí, uvádíme krátký seznam.

Tokio (Japonsko)

Hlavní město Japonska je nejlidnatějším městem světa s počtem obyvatel více než 37 a půl milionu. Tokio se také řadí mezi nejvzdělanější města světa s gramotností vyšší než 99 %.

Jakarta (Indonésie)

Velmi rychlý nárůst populace byl indonéském hlavním městě registrovaný asi po roce 1945. Z tehdejších 900 tisíc obyvatel města se jejich počet zvýšil na dnešních více než 29 milionů. I díky tomu se z Jakarty stalo největší muslimské město na světě.

New York (USA)

Kdo by neznal New York ... Americké "Big Apple" navštíví během roku přibližně 47 milionů turistů a je zde nejnižší kriminalita z amerických metropolí. Počet obyvatel New Yorku je přesahuje 20 milionů.

Soul (Jižní Korea)

Počtem obyvatel více než 20 milionů se tato jihokorejská metropole přibližuje New Yorku. Soul je moderní a rušné centrum politického, ekonomického a kulturního života v zemi.

Manila (Filipíny)

Hlavní město Filipín s počtem obyvatel více než 19 milionů patří také mezi světová velkoměsta. Zároveň je jedním z míst s největší hustotou obyvatelstva. Ročně zde zavítá přibližně milion turistů.

Poznámka: Existuje množství podobných seznamů o největších a nejlidnatějších městech na světě a počtu jejich obyvatel. Uvedená města jsme vybrali na základě jejich atraktivity jako cestovního cíle.

 

1998-2016 © Letenky.com, všechna práva vyhrazena.

IATA accredited agent