Izraelský Eilat má nové mezinárodní letiště Ramon

11.06.2019
« zpět
f90-ramonairport-768x432.jpg

Dlouho očekávané nové letiště je už oficiálně otevřeno pro domácí i mezinárodní lety. Letiště nahrazuje letiště v Eilatu, které se využívalo téměř výhradně na vnitrostátní lety a provizorní mezinárodní letiště v Ovdě, které bylo vzdálené až 60 kilometrů severně od města.

Letiště je pojmenované po Ilanu Ramonovi, prvnímu astronautovi Izraele, který byl zabit během katastrofy v Columbia Space Shuttle v roce 2003 a jeho synovi Asafovi, pilotovi izraelské Air Force F-16, který zemřel během výcviku v roce 2009. Ramon je důležitou součástí plánů na podporu cestovního ruchu izraelského letoviska. Očekává se, že novým letištěm by měly ročně projít až 2 miliony cestujících, s plány na zdvojnásobení těchto čísel do budoucna. Výhodou nového letiště je také vzdálenost – Ramon se nachází od centra jen 18 kilometrů.

Na letiště Ovda létalo několik nízkonákladových a charterových leteckých společností, které se přesunuly na letiště Ramon. Mezi hlavními dopravci je i německá letecká společnost Lufthansa. Nové letiště zároveň slouží i jako nouzová alternativa k letišti Ben Gurion v Tel Avivu v období konfliktů. Do centra Eilatu se dá z letiště Ramon pohodlně dostat shuttle busem.


1998-2016 © Letenky.com, všechna práva vyhrazena.

IATA accredited agent