Jaká jsou nejlidnatější města světa?

03.05.2019
« zpět
images.jpg

Je všeobecně známo, že počet světového obyvatelstva se neustále zvyšuje.Největší nárůst populace byl zaznamenán přibližně v 50. - 70. letech minulého století. Asi každý z vás ví, že zemí, která má nejvíce obyvatel na světě, je Čína. Pokud vás však zajímá to, ve kterých městech světa žije nejvíce lidí, přinášíme krátký seznam.

Tokio

Hlavní město Japonska je nejlidnatějším městem světa s počtem obyvatel více než 37 a půl milionu. Tokio se také řadí mezi nejvzdělanější města světa s gramotností vyšší než 99%.

Jakarta

Velmi rychlý nárůst populace byl indonéském hlavním městě registrovaný asi po roce 1945. Z tehdejších 900 tisíc obyvatel města se jejich počet zvýšil na dnešních více než 29 milionů. I díky tomu se z Jakarty stalo největší muslimské město na světě.

New York

Kdo by neznal New York. Město navštíví během roku přibližně 47 milionů turistů a je zde nejnižší kriminalita z amerických metropolí. Počet obyvatel New Yorku je přesahuje 20 milionů.

Soul

Počtem obyvatel více než 20 milionů se tato jihokorejská metropole přibližuje New Yorku. Soul je moderní a rušné centrum politického, ekonomického a kulturního života v zemi.

Manila

Hlavní město Filipín s počtem obyvatel více než 19 milionů patří také mezi světové velkoměsta. Zároveň je jedním z míst s největší hustotou obyvatelstva. Ročně zde zavítá přibližně milion turistů.


1998-2016 © Letenky.com, všechna práva vyhrazena.

IATA accredited agent