Informace o zavazadlech letecké společnosti Lufthansa
Příruční zavazadlo v ceně letenky, 1x8kg/osoba, max. rozměry 55x40x23cm
Zapsané zavazadlo (do podpalubí) v ceně letenky, 1x23kg/osoba, max. rozměry (výška+šířka+hloubka)=158cm
Archiv zpráv

Aktuality

[Eurowings se chystají na otevření nové pražské letecké základny]

Společnost Eurowings se připravuje na otevření nové letecké základny v Praze, k němuž by mělo dojít již na podzim roku 2021. Konkrétní datum je stanoveno na 21. října 2021. Agentura Reuters dodává, že se tak bude jednat již o desátou evropskou základnu.

[Rady, jak létat se sportovním zavazadlem – 2. část]

Nedávno jsme publikovali článek o přepravě sportovních zavazadel s nízkonákladovými leteckými společnostmi. Tentokrát vám poradíme, jak přepravit jízdní kolo, golfové náčiní, potápěčskou výstroj či lyže s leteckými přepravci Austrian Airlines, KLM, Air France a s Lufthansou.

[Lufthansa ruší lety kvůli stávce]

Německá letecká společnost Lufthansa se připravuje na jednu z největších stávek pilotů a v rámci své sítě zruší až 3 800 letů. Stávka se dotkne i letů z Prahy do Frankfurtu a Kolína nad Rýnem. 

[Lufthansa má za sebou úspěšný rok]

Německá letecká společnost Lufthansa Group může uplynulý rok označit za úspěšný. V průběhu 12 kalendářních měsíců přepravila téměř 105 milionů cestujících.

[Lufthansa plánuje obnovení a rozšíření flotily]

Dozorčí rada v září odsouhlasila plán německé letecké společnosti Lufthansa na rozšíření a modernizaci flotily, která je určena pro dálkové lety.

Německá národní letecká společnost Lufthansa vznikla 6. ledna 1926 sloučením společností Deutsche Aero Lloyd a Junkers Luftverkehr. Jedná se o největší německou leteckou společnost a druhou největší evropskou leteckou společnost. První mezinárodní let společnost Lufthansa uskutečnila v roce 1933 a směřoval do Španělska.

Společnost Lufthansa patří mezi klasické letecké společnosti. Její sídlo je v Kolíně nad Rýnem. Hlavními letišti jsou letiště ve Frankfurtu nad Mohanem, v Mnichově a v Düsseldorfu.

Společnost Lufthansa má několik dceřiných společností a je zakládajícím členem Star Alliance, největší letecké aliance.

Její flotilu tvoří převážně letadla typu Airbus a Boeing, ale i stroje typu Embraer.

Společnost Lufthansa provozuje lety do cca 18 domácích destinací a cca 183 mezinárodních destinací. Jedná se o lety do 78 zemí v Evropě, v Africe, Americe a v Asii.

IATA kód společnosti: LH

Webová stránka společnosti: www.lufthansa.com

1998-2016 © Letenky.com, všechna práva vyhrazena.

IATA accredited agent