Ubytování v hostelech - ano nebo ne?

16.06.2020
« zpět
beds-182964960720.jpg

Pod pojmem hostel si většina lidí představí levné ubytování plné podivných mladých lidí s batohy. V některých hostelech je to sice stále běžná realita, mnoho ubytoven však jde s dobou a dá se na nich kromě ceny najít mnoho jiných pozitiv. Přečtěte si pár argumentů, proč zvolit ubytování v hostelu nebo proč se mu vyhnout.

Proč ANO?

Rozhodujícím faktorem při výběru ubytování bývá nejčastěji cena a hostel je jednou z nejlevnějších forem ubytování. V každé destinaci se nachází několik ubytoven, takže si máte z čeho vybírat. Zároveň není složité získat informace o hostelech, o jejich obsazenosti a cenách ať už na oficiálních stránkách, nebo na různých cestovatelských portálech.

Další výhodou ubytování v hostelech je jejich poloha v rámci velkých měst. Hostel naleznete v centru města i na jeho okraji, sídlí v moderních nebo i překrásných historických budovách. Před cestou si ale zjistěte přístup k hostelu městskou hromadnou dopravou nebo možnost parkování v blízkosti.

Kromě samotného ubytování většina ubytoven nabízí i možnost odpočinku ve společenských místnostech, vlastní bar nebo restauraci a podobně. Abyste se ve městě nenudili a neztratily, na recepci najdete vždy množství brožur s informacemi o památkách a místních atrakcích a mapy města.

 

Proč NE?

 

Pokud jste typ člověka, který si potrpí na soukromí, není pro vás hostel vhodným typem ubytování. V hostelech jsou totiž pokoje sdílené, je ale možné zvolit si ženskou, mužskou nebo smíšenou pokoj. Před rozsvícenou lampou v noci, nebo před hlukem se tedy neschováte. Podobně je to i se sprchami a toaletami. Existují i ​​ubytovny, kde najdete i jendo- nebo dvoulůžkové pokoje, musíte však počítat s vyšší cenou.

Každý hostel si stanovuje vlastní pravidla při vstupu nebo odchodu. Otevírací hodiny bývají většinou přizpůsobené návštěvníkům s non-stop recepcí, najdou se však i takové, kam se večer po závěrečné nedostanete.


1998-2016 © Letenky.com, všechna práva vyhrazena.

IATA accredited agent