Na letišti Schiphol v Amsterdamu najdete všechno - i muzeum a knihovnu

10.06.2014
« zpět
IMG51291.jpg

Díky společnosti KLM jsme si důkladně prohlédli letiště Schiphol v Amsterdamu a podívali se i na místa, kam se běžný cestující nedostanou. Pokud vás na letišti Schiphol čeká delší přestup, určitě si stihnete vychutnat i pravou atmosféru Amsterdamu.

Na letiště Schiphol jsme se dopravili z letiště ve Vídni společností KLM. Ranní let nám zpříjemnil milý personál a skvělé sendviče s pravým holandským sýrem ke snídani.

Amsterdam – letiště Schiphol

Letiště nese svůj název podle historie města, které je významným přístavem a lodní křižovatkou. Letištěm ročně projde více než 52 milionů cestujících a patří mezi nejvyhledávanější díky svým službám, možnostem a jiným výhodám.

Schiphol dbá na bezpečnost, a proto patří mezi letiště s nejpřísnější kontrolou.

Na první pohled velké letiště vás překvapí svoji organizací. Přesun mezi dvěma nejvzdálenějšími terminály trvá jen 19 minut. Jednoduché značení vám umožní rychlý přesun na správný terminál v rámci mezipřistání.

Zavazadla

 

V případě, že už máte vytištěný palubní lístek a chcete se vyhnout dlouhým frontám na check-inu, můžete využít  samoobslužné zacheckování vašeho zavazadla. Ochotný personál vám rád pomůže.

Letiště Schiphol jako jedno z mála letišť umožňuje vložit vaše zavazadlo do automatu, který zavazadlo zváží a automaticky posune na váš let. Jak příjemné.

V případě nadváhy zavazadla můžete doplatek prostřednictvím tohoto automatu i zaplatit.

 

Služby

 

Na amsterdamském letišti se určitě nemusíte obávat nudy. Najdete zde všechno, co potřebujete a ještě více.

 

Máte zájem o kulturu? Muzeum nebo knihovna

 

Nenechte si ujít Rijks Museum, které Vás provede amsterdamskou historií a historií letiště.

Pokud jste fanouškem knih, určitě si přijdete na svoje v knihovně, která je zároveň jedinou knihovnou na světě v prostorách letiště.

Stravování

 

Pro každého gurmána něco. V prostorách letiště se nachází mnoho restaurací, kaváren a barů všech kultur.

 

Nakupování

Schiphol místy připomíná obchodní centrum plné módních obchodů všech světoznámých módních značek.

Meditační centrum

Slouží jako kostel, chrám a  mešita v jednom. K modlitbě se zde mohou sklonit lidé jakékoli víry.

 

Wellness a relax

Chcete si odpočinout  nebo zrelaxovat? Skočte si na masáž, spa, nebo si jen odpočiňte na pohodlných lehátkách. Byznys cestující si v rámci svojí letenky mohou jít pospat i do speciálních ložnic. Cestující ostatních tříd se sem dostanou za poplatek.

Přímo v areálu letiště existuje několik hotelů, ve kterých si můžete odpočinout a pospat si v rámci dlouhých mezipřistání. Pokoje jsou k dispozici za poplatek.

Případně můžete zrelaxovat v parku, který je vybudovaný přímo v prostorách letiště.

 

Cestujete s miminkem nebo dítětem?

 

Na letišti najdete plno zařízení, které splňují všechny podmínky na to, abyste se při cestování cítili komfortně.

Pokud potřebujete přebalit svoje miminko, nebo ho uložit do postýlky, navštivte Babycare Lounge.

V případě, že si vaše dítě chce zahrát, má plno možností na výběr, k dispozici jsou například klouzačky, bunkry, domečky a plno hraček.

Všechny tyto služby jsou plně zdarma. Schiphol dbá na spokojenost, komfort a bezpečnost cestujících.

 

Transfer z letiště do centra Amsterdamu

 

Máte dost času během mezipřistání? Neváhejte navštívit Amsterdam. Přímo pod letištěm se nachází železniční stanice. Cena zpátečního lístku je jen 8 €* a dopravíte se přímo do centra Amsterdamu jen za 15 minut.

My jsme tuto možnost využili a přestože jsme přímo ve městě strávili jen cca 3 hodinky, jeho atmosféru jsme zažili a určitě doporučujeme - takové množství kol se jen tak nevidí yes. Kvůli čemu všemu se vyplatí vidět Amsterdam i jen na pár hodin, jsme psali v jednom z cestopisů generála LeTenky.

Letecky se na letiště Schiphol za necelé dvě hodinky přepravíte společností KLM z letiště ve Vídni.

*cena byla aktuální 27.05.2014

 

LETENKY SPOLEČNOSTI KLM NEJEN DO AMSTERDAMU ZAKOUPÍTE NA NAŠEM PORTÁLU:1998-2016 © Letenky.com, všechna práva vyhrazena.

IATA accredited agent