Maďarská národní letecká společnost Malev zkrachovala

03.02.2012
« zpět
DSC01443.jpg

Dnes ráno, 3. února 2012 zastavil maďarský národní dopravce Malev všechny svoje lety. Společnost Malev vznikla v roce 1946.

Klienti, kteří mají zakoupené letenky u letecké společnosti Malev, průběžně kontaktujeme a hledáme pro ně  náhradní řešení. Zatím čekáme na informace a oficiální postup od mezinárodní organizace přepravců a prodejců letenek IATA a letecké společnosti Malev týkající se přebookovaní letenek nebo refundací.

Hned jak obdržíme bližší informace Vás budeme informovat. Klienti, kteří hledají náhradní spojení se mohou informovat na našem call centre na tel: +420 225 348 555 nebo e-mailem na info@letenky.com, případně přímo ve společnosti Malev na tel: +36-1-802-11-11.

 

********************************************************************************************************************************

UPDATE ze dne 6.12.2012, 10:30 hod.

Ohledně  letenek společnosti Malev máme tyto informace:

1/ Pokud některý let z letenky letěla společnost Malev, ale letenka je vystavená najinou společnost (např. letenka Air France, Finnair apod.), tak u těchto letenek dává obvykle tato jiná společnost náhradní řešení. O těch Vás průběžně informujeme, jakmile takovéto řešení daná letecká společnost zašle nám. (obvykle jde o to, že tato letecká společnost na úsek, který měl letět Malev, pošle svoje letadlo).

2/ Pokud byly v letence všecjny úseky na leteckou společnost Malev, resp. letenka byla vystavená na společnost Malev, tak takovýto let nebude realizovaný. Zatím probíhají jednání mezi vedením společnosti Malév a mezinárodní organizací přepravců a prodejců letenek IATA s ohledem na způsob a výšku refundací za dané letenky. Společnost Malev byla povinně pojištěná v IATA i pro případ ukončení letů. Takže očakávame, že částečná nebo plná refundace se bude moci vykonat. Zatím ale nemáme oficiální stanovisko od IATA, jak máme postupovat u refundácí letenek. Podle nejnovějších informací stanovisko IATA očekávame v následujících dnech. V každém případě, pokud máte letenku vystavenou na společnost Malev, tak ta se momentálně nedá použít ani přerezervovat na jiný termín. Proto bude potřeba zarezervovat a uhradit novou letenku a až následně se bude řešit refundace původní letenky.

Pro dotazy, bližší informace a nové letenky nás kontaktujte prosím na email: info@letenky.com nebo na tel: +420 225 348 555, případně přímo ve společnosti Malev na tel: +36-1-802-11-11.
Jakmile dostaneme bližší informace budeme Vás ihned informovat. Prosíme o trpělivost.

********************************************************************************************************************************


1998-2016 © Letenky.com, všechna práva vyhrazena.

IATA accredited agent