Základna Raynairu - Budapešť

21.05.2012
« zpět
ilustrační foto
ilustrační foto

Nízkonákladová letecká společnost Ryanair otevřela nedávno svojí novou základnu na letišti v Budapešti. Stalo se tak po zkrachování maďarské letecké společnosti Malev.

Lety společnosti Malev představovaly vetšinu letů z budapešťského letiště Ferihegy.

Společnost Ryanair postupně od poloviny února do července otevírá lety celkem do 31 destinací, což je pro novou základnu obrovské číslo. Již 16 z těchto letů pravidelně létá od 17. února 2012. Společnost Ryanair nasadila i dva úplně nové Boeingy 737-800.

Během prvního roku plánuje společnost Ryanair na těchto linkách přepravit více než 2 milióny pasažérů. Společnost chce také zaměstnat bývalé pracovníky Malevu, a to hlavně piloty, palubní prsonál a mechaniky.

Od února 2012 létá do destinací: Baden Baden, Barcelona, Brusel-Charleroi, Dublin, Goteborg, Hamburg-Lubeck, Krakow, Londýn-Stansted, Madrid, Manchester, Memmingen, Miláno-Bergamo, Oslo, Paříž-Beauvais, Řím-Ciampino, Soluň a Stockholm-Skavsta.

Od března 2012: Birmingham, Bologna a Bristol.

Od dubna: Alicante, Benátky-Treviso, Chania, Eindhoven, Malaga, Pafos, Palma de Mallorca, Pisa, Rhodos a Trapani.

Od července: Varšava.

Zakladatel Ryanairu Michael O´ Leary  po konferenci v Bruselu uvedl na adresu konkurenční společnosti Wizzair, že tato ztrátová aerolinka pro ně není konkurencí, co se týká cen letenek, přesnosti letů a ani nákladů na provoz. Letenky společnosti Ryanair by měly být v průměru o 50 % levnější než letenky maďarského Wizzairu. Z tohoto konkurenčního boje plyne přínos hlavně pro cestující a jejich peněženky.1998-2016 © Letenky.com, všechna práva vyhrazena.

IATA accredited agent