Wizzair otvírá výcvikové centrum pro posádky v Budapešti

15.01.2013
« zpět
letadlo společnosti WiizAir
letadlo společnosti WiizAir

V oficiální zprávě  nízkonákladové letecké společnosti WizzAir ze dne 10. ledna se uvádí, že v březnu 2013 společnost otevře v Budapešti nové výcvikové centrum pro posádky.

V centru se bude nacházet moderní letecký simulátor A320 s imitací zařízené pilotní kabiny a trenažerem na boj s ohněm, což představuje investici 15 mil. eur po dobu 10-ti let.

Toto zařízení bude umístěno na budapešťském letišti a až 90% výcviků posádek společnosti WizzAir se bude moci uskutečňovat právě zde. Díky centru se vytvoří i množství nových pracovních míst v oblasti letectví i turistického ruchu v Budapešti.

Wizzair kvůli tomuto centru navázal spolupráci s leteckou výcvikovou organizací FSC (jedná se o společnost, která se zabývá simulací letů) se sídlem v Amsterdamu. Díky vzájemné spolupráci by mělo být centrum v provozu určitě dalších 10 let.

Výkonný ředitel společnosti Wizz Air József Váradi uvedl, že během léta 2013 chtějí přeškolit mezinárodní pracovní sílu, a to 500 pilotů a 1 000 palubních pracovníků. V minulosti školení probíhala pouze v západní Evropě. Nové výcvikové centrum v Maďarsku je podle jeho slov dalším důkazem dlouhodobého závazku společnosti WizzAir vůči Maďarsku a bude mít výrazný vliv i na podporu celkového růstu společnosti.

Generální ředitel organizace FSC Bob van Balen uvedl, že FSC je hrdá na to, že může spolupracovat s jednou z nejrychleji rostoucí leteckou společností v Evropě. A to, že volba WizzAiru padla na ně, znamená, že byli schopni přijít s řešením, které společnost hledala do svého výcvikového centra v Budapešti.

Společnost WizzAir vlastní flotilu 39 letadel typu Airbus A320, má 16 základen, a díky svým více než 250-ti linkám spojuje 83 destinací ve 29-ti zemích.

I v uplynulém roce se společnosti WizzAir dařilo, počet přepravených cestujích totiž meziročně stoupl o 12%, jejích služeb využilo přes 12 mil. pasažérů. Během roku 2012 rozšířila společnost Wizzair svoji dopravní síť z 203 na 250 tras, přibyla např. spojení do Gruzie, Izraele, Slovinska nebo Švýcarska. Vizí společnosti je  přepravit v roce 2013 13,5 mil. cestujících.1998-2016 © Letenky.com, všechna práva vyhrazena.

IATA accredited agent