Obnoví se přímá linka z Bratislavy do Prahy?

19.08.2013
« zpět
ilustrační foto
ilustrační foto

Nedávno se znovu začalo veřejně mluvit o obnovení přímého leteckého spojení mezi Bratislavou a Prahou.

Bratislavské letiště prý v současnosti jedná se třemi dopravci o obnovení linky do Prahy. První lety by chtěli spustit již tento podzim. Podle generálního ředitele Letiště M. R. Štefánika Ivana Trhlíka se dělá v této záležitosti maximum a jednání prý hodně pokročila.

Tato linka je vnímána jako tradiční a předpokládá se, že zájem o ni by určitě byl. Ivan Trhlík se vyjádřil, že je problém s nalezením přepravce a jen velmi těžko se vstupuje do rozběhnuté sezóny.

Existující přímé spojení mezi Prahou a Bratislavou zaniklo v srpnu roku 2011, kdy tuto linku ukončily České aerolinie.

Vedoucí katedry letecké dopravy Žilinské univerzity (Antonín Kazda) si myslím, že by bylo dobré, kdyby se spojení mezi hlavními městy obnovilo, a to kvůli historickým a i jiným vazbám mezi Českou a Slovenskou republikou. Také je podstatné nastavit lety z časového hlediska tak, aby cestující stíhali jiné linky odlétající z Prahy. Kazda si také myslí, že je vhodné podporovat každou linku operovanou klasickým dopravcem, z kteréhokoliv slovenského letiště.

Uvidíme tedy, zda se spojení podaří zavést už během zimného letového řádu a která letecká společnost ho bude operovat.1998-2016 © Letenky.com, všechna práva vyhrazena.

IATA accredited agent